Finanse 23.03.2016

Promocje za otworzenie konta

Banki próbując zachęcić klientów indywidualnych do otwarcia rachunków ROR, często proponują ciekawe promocje. W których bankach można obecnie z nich skorzystać?

Najlepsze konto - jakie?

Atrakcyjne warunki na koncie osobistym to coś, co skłania nas do założenia rachunku w danym banku. Na atrakcyjność danego konta wpływa przede wszystkim poziom opłat, a w szczególności:

  • opłata za prowadzenie rachunku;
  • opłata za wydanie i użytkowanie karty debetowej;
  • opłata za przelewy internetowe;
  • opłata za korzystanie z bankomatów;
  • opłata za wpłaty i wypłaty gotówkowe w oddziałach;
  • opłata za polecenia zapłaty i zlecenia stałe.

Jak widać, to całkiem sporo operacji. Samodzielne porównanie wszystkich prowizji nawet tylko w kilku bankach jest czasochłonnym i mało przyjemnym zadaniem. Ułatwić to sobie można korzystając z gotowego rankingu ROR na kontomania.pl, gdzie są opisane oferty kilkunastu dużych banków, a opłaty można sprawdzić w przejrzystej tabeli.

Nie tylko koszty

Pobierane prowizje jednak to tylko jeden z aspektów konta. Uwagę warto zwrócić także na możliwości które daje nam rachunek oraz dodatkowe potencjalne bonusy. Analizując ta pierwsza kwestie sprawdźmy:

  • czy nasz bank umożliwia szybkie przelewy pay-by-link w systemach takich jak PayU czy Dotpay;
  • czy kartą płatniczą możemy płacić także zbliżeniowo i internetowo;
  • czy można korzystać z płatności mobilnych (np. BLIK);

Aktualne promocje w bankach

Przechodząc do obecnie trwających akcji promocyjnych, należy wyróżnić mBank, Raiffeisen, oraz PKO Bank Polski. W każdym z podanych banków mamy okazję uzyskania bonusów finansowych w postaci premii bądź zwrotów części płatności z powrotem z na konto.

Raiffeisen do "Konta wymarzonego" (z lokata mobilną 4%) o które zawnioskuje się do końca marca daje 50 złotych premii oraz Voucher na zakupy w Groupon o wartości 90 złotych.

 

W mBanku z kolei można otrzymać aż 500 złotych zwrotu za wydatki kartą debetową (2%) oraz BLIK (4%). Zwroty wynoszą maksymalnie 50 złotych miesięcznie, można je otrzymywać do końca 2016 roku. "E-konto", objęte promocją, należy założyć do 31 maja 2016 roku.

Najprostszy do uzyskania bonus do zdobycia oferuje jednak PKO BP. Za założenie "konta ze zero" i dokonanie transakcji poprzez IKO (aplikacja mobilna PKO) na sumę co najmniej 10 zł w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, Bank wypłaci 100 złotych premii. Promocja ważna do końca marca.

Inne bieżące promocje można sprawdzić na stronie porównywarki kont bankowych.