Finanse 11.01.2018

Produkty bankowe zyskujące coraz większą popularność

Na liście chętnie wybieranych produktów bankowych znajdują się konta bankowe, karty czy leasingi, ale także kredyty dla rolników czy samochodowe dla firm. Warto przyjrzeć się najnowszym tendencjom – może wśród oferty znajdziesz produkt idealny dla siebie?

 

Kredyty dla rolników

Mimo że prowadzący gospodarstwo mogą skorzystać – jak przedstawiciele każdej grupy – z kredytów gotówkowych, specjalnie dla nich przygotowano też kredyt dla rolnika na prowadzenie gospodarstwa. Ich oferta jest bardzo różnorodna, a z uzyskanych środków można sfinansować różne potrzeby – m.in. zakup nowych maszyn, remonty, naprawy urządzeń, codzienne potrzeby, a także rozbudowę gospodarstwa.

To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz unowocześnić gospodarstwo, ale brakuje Ci środków na zakup urządzeń oraz nowych lub używanych maszyn. Banki dostrzegły potencjał w sektorze rolnym i wciąż rozwijają swoją ofertę, aby każdy rolnik mógł znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie.

 

Oszczędnościowe konta bankowe

W ofercie banków są także od wielu lat popularne konta bankowe. Obecnie można obsługiwać je, korzystając nie tylko z Internetu, ale także z urządzeń mobilnych. Wystarczy zalogować się na smartfonie na swoje konto, aby zapłacić wybrane rachunki, zrobić przelew za zakupy w sklepie internetowym, sprawdzić stan konta itd.

Obecnie rosnącą popularnością cieszą się konta oszczędnościowe – oprocentowanie nie jest wprawdzie wysokie, ale cały czas mamy dostęp do naszych pieniędzy. To dobra opcja dla tych, którzy będą regularnie oszczędzać i wpłacać na konto co miesiąc choćby niedużą kwotę.

 

Lokata krótko- lub długoterminowa

Do coraz popularniejszych należą także lokaty terminowe, mimo że są one niżej oprocentowane niż dawniej. To dobre rozwiązanie dla osób, które mają wolne środki i pragną je rozsądnie ulokować, aby nie trzymać ich w domu. Pieniądze są bezpieczne, mimo że nie wypracują dla nas dużego zysku – z tym musimy się liczyć. Lokaty terminowe można założyć nawet na kilka dni lub kilka lat.

Najpopularniejsze są jednak lokaty roczne – w tym też czasie nie mamy dostępu do naszych pieniędzy. Jeżeli zerwiemy umowę – będziemy potrzebować nagle gotówki – stracimy część lub całość odsetek. Jeśli mamy wątpliwości, lepiej wybrać inny produkt, np. konto oszczędnościowe.

 

Kredyty gotówkowe

Powszechnie korzystamy już także z kredytów gotówkowych. Nie musimy podawać celu, na jaki spożytkujemy otrzymane pieniądze – mogą to być wakacje, remont, zorganizowanie wesela czy zakup nowego komputera lub prezentów świątecznych. Wiele banków oferuje ten kredyt i nie wymaga zaświadczenia o zarobkach. Warto też sprawdzić okresowe promocje – można np. zyskać pakiet ubezpieczeń na preferencyjnych warunkach.