Lifestyle 16.11.2016

Prezent dla odważnej kobiety - ekstremalne sporty nie tylko dla mężczyzn

Nie od dziś wiadomo, że kobiety uwielbiają podnoszące poziom adrenaliny atrakcje. Kierując się tą zasadą w wyborze prezentu dla nietuzinkowej i żądnej wrażeń kobiety, warto wziąć pod uwagę pomysły na zapierające dech w piersiach przygody.

Uwzględnij jej pasje i kondycję

Szukasz inspiracji na obdarowanie bliskiej ci kobiety i wiesz, że nie zadowoli jej album na zdjęcia lub pozytywka kupiona w sklepie z antykami? Super pomysłem na prezent w tym przypadku, będzie voucher na lot szybowcem, kurs driffingu, strzelanie z broni maszynowej, skok na bungee lub jazda Monster-Truckiem. Dokonując wyboru, uwzględnij koniecznie stan zdrowia obdarowywanej, jej preferencje, lęki (np. wysokości) oraz wiek (niektóre z pomysłów są naprawdę ekstremalne!). Ważna jest też lokalizacja. Atrakcje wodne często usytuowane są nad morzem oraz w pobliżu dużych zbiorników wodnych. Zorientuj się najpierw, czy nie sprawi jej kłopotu pokonanie kilkudziesięciu, a nawet kilkuset kilometrów by zrealizować fantastyczny voucher.

Samochodowe przejażdżki dla fanek motoryzacji

Posiadaczkę prawa jazdy i fankę szybkich samochodów z pewnością ucieszy prezent, taki jak:

  • przygoda off-road – do wyboru jest wiele różnych typów pojazdów, np. Monster-Truck,  samochód rajdowy.
  • Przejażdżka TIR-em lub bolidem Formuły-1.
  • Terenowa jazda quadem.
  • Wyścigi gokatrowe.
  • Kurs driffingu – czyli nauka pokonywania ostrych zakrętów i skomplikowanych wiraży samochodem rajdowym z zawrotną prędkością. Odbywa się najczęściej na torach wyścigowych. 

Loty, wodne przygody i skoki

Kobiety uwielbiające maszyny latające z pewnością miło zaskoczy prezent w postaci lotu szybowcem, paralotnią czy  motolotnią.Innym, równie ciekawym rodzajem tego typu przygód jest lot w tunelu aerodynamicznym.  Poprzedzony jest krótkim szkoleniem. Pokonywanie grawitacji i unoszenie się na pędzącym z prędkością 200 km/h strumieniu powietrza, to niezapomniane wrażenia i niesamowity zastrzyk energii. Warto pamiętać, że taki lot nie jest wskazany dla kobiet w ciąży oraz osób, które w przeszłości doznały kontuzji kręgosłupa lub barku.

Skoki i wodne przygody

Fanki wody i obfitujących w mocne doznania skoków z pewnością ucieszy: skok wahadłowy z wieży lub mostu, dream jump, skok ze spadochronem, fly-fish, fly-board oraz ekstremalne nurkowanie w miejscach takich jak np. jeziora po starych kopalniach lub superszybki rejs łodzią motorową. Ciekawym pomysłem jest również voucher na buggykiting, czyli żeglowanie po lądzie specjalnym wózkiem wyposażonym w latawiec.Możliwości jest mnóstwo, dzięki czemu szanse, że prezent okaże się strzałem w dziesiątkę są bardzo duże.