Lifestyle 25.04.2017

Pomysły na prezent urodzinowy dla nastolatka

Przyszłemu młodemu artyście można sprezentować na urodziny lekcję śpiewu lub baletu. Miłośnik sportu ucieszy się, jeśli na urodziny dostanie wejściówkę do parku linowego lub przejażdżkę quadem.

Prezent dla nastolatka-artysty

Nastolatek, który ma zamiłowania artystyczne ucieszy się z prezentu urodzinowego, jakim są warsztaty rzeźby i ceramiki. W ich trakcie dowie się, jak wykonywać i zdobić garnki lub wazony. Zabawa z gliną relaksuje i rozwija umiejętności manualne. Ciekawe prezenty dla nastolatka to lekcja baletu lub śpiewania. Taniec poprawia koordynację ruchową. Nauka figur tańca klasycznego uczy wytrwałości oraz cierpliwości. Usprawnia także pamięć ruchową i motorykę ciała. Lekcja śpiewu jest przeznaczona zarówno dla młodych ludzi, którzy już rozpoczęli swoją przygodę z wokalem, jak i zupełnie początkujących. Zajęcia poszerzają skalę głosu, co umożliwia sięgnięcie po różnorodny repertuar.

Wizyta w labiryncie luster dla nastolatka

Nastolatek, który lubi rozwiązywać zagadki, będzie zadowolony z wizyty w labiryncie luster. Jego zadanie to wydostanie się jak najszybciej z pokoju wyłożonymi mnóstwem zwierciadeł. Ich mnogość sprawia, że przestrzeń dookoła wydaje się być nieograniczona. Trudno w niej znaleźć drogę do wyjścia. Efekt dezorientacji potęguje specjalnie dobrana muzyka.

Prezent urodzinowy dla aktywnego nastolatka

Aktywny nastolatek ucieszy się z przygody w parku trampolin. Skakanie do basenu z gąbkami lub po różnej wielkości trampolinach wzmacnia serce. Oprócz tego poprawia koordynację ruchową i kondycję. Zmniejsza stres oraz wpływa korzystnie na samopoczucie. Młodemu miłośnikowi jazdy samochodem i innymi środkami transportu można sprezentować przejażdżkę quadem. To pełne emocji przeżycie zapewnia pokonywanie podjazdów i błotnistych lub piaszczystych dróg. Przygoda jest bezpieczna, ponieważ jeździ się w kasku, goglach i rękawiczkach. Przed jazdą instruktor zapoznaje nastolatka z zasadami prowadzenia quada, a w trakcie przejażdżki towarzyszy mu. Młodemu człowiekowi, który chce się nauczyć pływać bądź udoskonalić swoją technikę, warto wykupić indywidualną lekcję pływania. Instruktor i ratownicy czuwają nad jego bezpieczeństwem. Nastolatek może wykorzystać do nauki deski, makarony i inne przydatne sprzęty. Idealnym prezentem urodzinowym dla miłośnika wspinania się po drzewach będzie wycieczka do parku linowego. To ekscytujące przeżycie obejmuje zabawę na kilkunastu metrach nad ziemią. Do dyspozycji odwiedzających są różne przeszkody, np. ruchome belki, kładki lub zjazdy tyrolskie.