Kultura 24.02.2015

Półfinały, Półfinały

 Jak myślicie, czy po 30 latach oglądania różnych kabaretowych programów można być jeszcze czymś zaskoczonym? I to pozytywnie? Otóż można. Wyobraźnia początkujących satyryków ich poczucie humoru i błyskotliwość nie znają bowiem granic. Nie wierzycie?To dajcie się zaskoczyć podczas tegorocznych Półfinałów.

 

Nie opiszę poszczególnych programów, żeby nie zepsuć elementu zaskoczenia, tak ważnego w programie komicznym, powiem Wam tylko zbiorczo, co zobaczycie.

Będzie pantomima i taniec na najwyższym poziomie, będą zwierzęta z życia i z bajek, rysunek tworzony na żywo, ostra satyra na rodzinę, trochę subtelnych akcentów politycznych, kilka znanych postaci, mody na określony styl życia. Dużo tematów codziennych, ale i elementy dotyczące teatru i filmu. Mam wrażenie, że „idzie nowe” w kabarecie. To wszystko w 12 programach, które zobaczyliśmy podczas tegorocznych eliminacji, a to przecież nie wszystko, bo w imprezie weźmie udział dodatkowo 6 kabaretów, które wygrały poprzednie PAKI. Zobaczycie także najlepsze kabaretowe piosenki.

 

Zatem:

- trzy dni

– 18 kabaretów

– najlepsza na świecie publiczność

– klimatyzowana sala w Rotundzie

– Piotr Gumulec z kabaretu Chyba, jako prowadzący

 

Czegóż chcieć więcej?!

 

Czekamy na Was!