Lifestyle 18.09.2017

Polacy coraz chętniej kupują buty i ubrania przez internet

Zakupy przez internet cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, jest to bowiem duża wygoda oraz oszczędność czasu i energii. Jakie towary Polacy kupują online jednak najczęściej? Robienie zakupów online to nie tylko spora oszczędność czasu, lecz także dobra zabawa. Możliwości, jakie daje internet, są bowiem naprawdę ogromne, a sklepy internetowe są niekiedy lepiej wyposażone niż ich stacjonarne odpowiedniki.

Zalety zakupów online

Plusów zakupów online jest naprawdę mnóstwo. Począwszy od dostępu do ogromnej liczby towarów bez potrzeby wychodzenia z domu, poprzez oszczędność czasu i pieniędzy, a na wygodzie kończąc. Dużo produktów można kupić online po naprawdę okazyjnych cenach, poza tym nie musisz wydawać na benzynę czy bilety autobusowe lub kolejowe. Co więcej, kupując produkty przez internet bez problemu znajdziesz to, czego szukasz (odpowiedni rozmiar i kolor) bez konieczności rozmowy z niekiedy nachalnymi sprzedawcami. Nie musisz stać także w kolejce do przymierzalni i kasy, a zakupione towary kurier przywiezie ci prosto do mieszkania. Jeżeli zakupiona przez ciebie rzecz nie spełni twoich oczekiwań, możesz ją zwrócić, nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji. Zakupy online to także ogromna wygoda – możesz je zrobić nawet w środku nocy, siedząc w piżamie. Wystarczy tylko komputer, tablet lub smartfon z dostępem do sieci. Sklepy internetowe otwarte są bowiem 24h przez 7 dni w tygodniu. Idąc dalej, zakupy online to także świetny sposób na robienie prezentów. Zakupiony towar możesz wysłać pod wskazany adres i zrobić w ten sposób niespodziankę swoim najbliższym. Sklepy internetowe umożliwiają także porównanie cen poszczególnych produktów oraz zapoznanie się z komentarzami na temat sprzedawcy i jego towarów. Jest to niezwykle pomocne w podejmowaniu ostatecznej decyzji o zakupie – wiesz bowiem, co kupujesz. Jeżeli zastanawiasz się, w którym sklepie warto kupić możesz skorzystać z portalu zakupowego zbierającego oferty z najlepszych sklepów modowych MODA360 gdzie w jednym miejscu porównasz najciekawsze oferty i wybierzesz tą najkorzystniejszą.

Co Polacy kupują online?

Z raportu „E-commerce w Polsce 2016. Gemius dla e-Commerce Polska” wynika, że przez internet Polacy kupują najczęściej odzież, akcesoria i dodatki (72 proc. badanych), książki, płyty i filmy (68 proc.) i telefony, smartfony, tablety, akcesoria GSM (56 proc.). Odzież i akcesoria to także najbardziej popularne towary wśród osób kupujących w zagranicznych serwisach internetowych. Z raportu wynika także, że na popularność zakupów online wpływają trzy czynniki: cena, wygoda i dostępny asortyment. Co więcej, kobiety częściej niż mężczyźni kupują towary takie jak odzież, akcesoria i dodatki, kosmetyki, biżuteria i obuwie. Panowie wybierają natomiast szeroko rozumiany sprzęt elektroniczny, oprogramowanie, samochody, artykuły dla kolekcjonerów oraz ubezpieczenia. Rodzaj kupowanych produktów uzależniony jest także od wieku kupujących. Badani w wieku 25–34 lat chętniej kupują przez internet odzież, książki i filmy, elektronikę, bilety do kina, kosmetyki, artykuły dziecięce. Najstarsi respondenci chętnie kupują z kolei sprzęt RTV/AGD (63 proc.). Zakupy przez internet częściej robią osoby z wyższym wykształceniem – dotyczy to wszytki kategorii produktów.

Internet to zatem prawdziwa kopalnia informacji na temat rynku oraz znaczne ułatwienie w robieniu zakupów. Znajdziesz w nim bowiem zarówno opinie o towarach i sprzedawcach, jak i opis poszczególnych produktów i ich wpływ np. na wygląd i zdrowie. Jeżeli zależy ci zatem na czasie i wygodzie, warto zamienić sklepy stacjonarne na internetowe.