Kultura 17.02.2015

Ach, cóż to był za bal!

Empatia, zrozumienie, dystans, poczucie humoru i chęć niesienia pomocy – te emocje połączyły uczestników IV EDYCJI CHARYTATYWNEGO BALU SYMPATYKÓW ROSYJSKIEGO, jaki odbył się 14.02 w sali bankietowej krakowskiego Park Inn by Radisson.

 

Ponad 100 osób wzięło udział w kolejnym, ideowym wydarzeniu Dawida Łasuta, krakowskiego podróżnika i społecznika. Gwoździem wieczoru był występ Sashy Strunin – popularnej wokalistki rosyjskiego pochodzenia. Zgromadzona publiczność miała okazję zachwycić się głosem Natalii Wojtas, podziwiać obrazy artystki Maggie Piu oraz malarki Natalji Sawkinej, posłuchać poezji w wykonaniu Magdaleny Kozińskiej oraz Tatiany Repinej. Szef hotelowej kuchni oraz Winiarnia „Klimaty Południa” zadbały o kubki smakowe uczestników gali. Tort gigant domowej roboty, słodka niespodzianka wieczoru, to dzieło cukierni „Słodka biblioteczka”. Dzięki ofiarności gości w trakcie licytacji charytatywnej udało się zebrać 3.500zł na rzecz operacji oraz rekonwalescencji 3-letniego Zachariasza Witkowskiego ze Stanisławowa na Ukrainie. Zabrakło jedynie Michała Szpaka, który nie mógł przybyć do Krakowa z przyczyn osobistych i obiecał nas odwiedzić jeszcze w tym roku.

 

„Walka z nienawiścią i propagandą to mój obywatelski obowiązek. To nie był zlot „putinowskich trolli”, a spotkanie ludzi nastawionych na dialog. Rosji wcale nie musimy kochać – te czasy, na szczęście, już minęły, ale z uwagi na sąsiedztwo powinniśmy nauczyć się współpracować również z tym krajem. To ważna i słuszna inicjatywa” – mówi organizator.

 

Ogromne podziękowania dla partnerów przedsięwzięcia : biura podróży „Oasis Tours”, salonów meblowych „VINOTTI”, „Mercator Medical”, kwiaciarni „SofiFlora”, „Media Billboards”, „Femmalium” MED.&SPA,  biura podróży „Bezkresy” oraz „Arion”, pensjonatu „Ryś” w Bukowinie, SJO „Titanum”, mydlarni „u Franciszka” oraz restauracji „Krakowskie Przedmieście” i „Balkan Express Grill”. Więcej informacji o tym i kolejnych projektach Dawida Łasuta znajdziecie na www.facebook.com/EfektywnyRosyjski?pnref=lhc