Podróże 02.10.2017

Piękna Sardynia na wakacyjny wyjazd

Sardynia to jedno z piękniejszych miejsc na Starym Kontynencie, spotykane tam krajobrazy, czyli błękitna woda, biały piasek i postrzępione skały zostają w pamięci na całe życie. To wspaniałe miejsce na wakacje, można tam pojechać z biurem podróży, ale i samodzielnie, bo od kiedy dostępne są tanie linie lotnicze, jest to o wiele łatwiejsze. Jakkolwiek się tam dostaniemy, przyszykujmy się na niezapomniane wrażenia.

 

Dla miłośników przyrody

 

Prawdziwą gratką będzie archipelag La Madalena, zlokalizowany na północnym wybrzeżu wyspy. To grupa aż 62 wysepek, które łącznie obejmują 15 tys. hektarów. Linia brzegowa jest bardzo długa - ma 180 km, a cały obszar archipelagu objęty został parkiem narodowym. Tak samo zachwyca Capo Testa, czyli najbardziej na północ wysunięty punkt Sardynii. Jest tu malowniczo położona latarnia morska, ciekawe granitowe formacje o fantazyjnych kształtach, liczne zatoczki, gdzie możemy zaszyć się na trochę. Nie można też nie odwiedzić Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże), miejsca ocenionego jak najpiękniejsze w ramach World Travel Awards. Można się tu natknąć na znane osobistości, bo spędzają tu wolny czas gwiazdy kina, biznesmeni i politycy.

 

Wyjątkowe miasta

 

Castelsardo - założone na początku 12 wieku, to jedna z najpiękniejszych, najcudowniej położonych miejscowości na wyspie. Znajdziemy tu urocze wąskie uliczki z kamiennymi schodami, poczujemy klimat spokoju i prawdziwej Sardynii. Okolice są równie piękne, na uwagę szczególnie zasługuje tak zwana Skała Słonia, niezwykły twór natury wyglądem przypominający tego ogromnego ssaka.

Arbatax znajduje się na wschodnim wybrzeżu, miejsce to słynie z krwistoczerwonych skał wystających z morza. Ten niezwykły cud natury zachwyca, można wpatrywać się w niego godzinami, podziwiać, jak to możliwe, że takie coś miało szansę powstać. Poza tym ta miejscowość to ważna lokalizacja dla statków, bo tu znajduje się port w połowie drogi między największym na wyspie Cagliari a Olbią.

Wspomniane przed chwilą Cagliari to miejscowość z jednym z największych portów na całym Morzu Śródziemnym. To bardzo dobre miejsce, żeby zacząć poznawać wyspę, bo można stąd dostać się do okolicznych parków narodowych czy mało obleganych plaż. Poza tym, znajduje się tu lotnisko, na które przylatują samoloty z Polski.

To wszystko (i nie tylko) oferuje Dreamtours.pl na Sardynii. Jeśli kochamy śródziemnomorski klimat, błękitny kolor morza, skaliste krajobrazy i urocze zatoczki, na których nie ma żywej duszy, to ta wyspa będzie dla nas idealna. Warto wybrać się tam o każdej porze roku.