Podróże 27.02.2014

WYMARZONE MIEJSCE W TAJLANDII

Z geograficznego punktu widzenia Phuket jest największą wyspą Tajlandii, leżącą na wodach Morza Andamańskiego. Jednak patrząc z perspektywy turystów, Phuket to jedna z najpiękniejszych tajlandzkich wysp, określana mianem Perły Morza Andamańskiego. A cudowne plaże, piękno otaczającej przyrody i fantastyczna atmosfera sprawiają, że wyspa Phuket dla wielu jest spełnieniem najskrytszych, wakacyjnych marzeń.
 

Różne oblicza wyspy


Jednym z niekwestionowanych atutów Phuket jest jej zróżnicowany krajobraz. Wnętrze wyspy jest górzyste i porośnięte gęstymi lasami, natomiast na jej zachodnim wybrzeżu ciągną się wspaniałe, piaszczyste plaże. Ponadto, część obszaru Phuket zajmuje znajdująca się pod ochroną naturalna puszcza, będąca prawdziwym skarbcem cennych walorów naturalnych.

Turyści wypoczywający na Phuket mogą z powodzeniem oddawać się beztroskiemu lenistwu, a także kąpielom wodnym i słonecznym. W kurortach usytuowanych na wybrzeżu Phuket nigdy nie brakuje również amatorów aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim pasjonatów windsurfingu i żeglarstwa oraz miłośników nurkowania, na których czeka imponujący, podwodny świat Morza Andamańskiego.
 

Miasto Phuket


Stolicą, a jednocześnie największym miastem na wyspie jest Phuket, założone w I wieku p.n.e.Wizytówką miasta Phuket jest oryginalna architektura, reprezentująca styl będący połączeniem wpływów angielskich, portugalskich i chińskich. Ponadto w Phuket znajduje się ciekawa Galeria Sztuki oraz muzeum, w którym można poznać historię tego regionu, a wśród miejsc wartych odwiedzenia wyróżnia się także liczne świątynie.

W pobliżu Phuket znajduje się piękna, bogato zdobiona świątynia Wat Chalong oraz Ogród Motyli, będący doskonałym miejscem na rodzinną wycieczkę. W kompleksie zgromadzono ponad 40 gatunków motyli, które podziwiać można na ogromnym, specjalnie zaprojektowanym terenie. Po intensywnie spędzonym dniu można skusić się na małe zakupowe szaleństwo lub zdecydować na chwile relaksu w klimatycznej kawiarence.
 

 

Pozostałe atrakcje wyspy 


Pobyt na wyspie można dodatkowo urozmaicić wizytą w Parku Narodowym Khao Phra Taeo, obejmującym ochroną ostatni zachowany na Phuket las monsunowy. Duże zainteresowanie wśród turystów wzbudzają również piękne wodospady Ton Sai i Bang Be, znajdujące się na przeciwległych krańcach wyspy. A najlepszym uzupełnieniem wypoczynku, gwarantującym niezapomniane wrażenia, będzie przejażdżka na słoniu.

Phuket to bez wątpienia znakomita propozycja na wyjazd all inclusive do Tajlandii. Liczne atrakcje turystyczne, wspaniałe osobliwości przyrody i piękne, piaszczyste plaże sprawiają, że Phuket w znakomitym stylu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. A dzięki niepowtarzalnej, fantastycznej atmosferze panującej na wyspie, Phuket staje się jednocześnie wymarzonym miejscem na urlop w Tajlandii.

Autor: PD