Lifestyle 16.09.2020

Perfumy z limonką

Limonka to owoc, który kojarzy się z rześkością i świeżością. Należy ona do rodziny cytrusa i z wyglądu przypomina cytrynę, chociaż ma od niej intensywniejszy, świeższy i ostrzejszy zapach. Ze względu na swój aromat limonka chętnie jest wykorzystywana w perfumach przede wszystkim tych letnich i wiosennych. Ze względu na swoją ostrość i wibrującą świeżość limonka dodawana jest do pachnideł pobudzających, dodających energii, a w mniejszym stopniu uroczych i zmysłowych. Zobacz, jakie domy perfumeryjne proponują zapachy z limonką.

 

 

Poznaj zapach limonki

Limonka jest owocem pochodzącym z Indii, Azji Wschodniej. Tam wykorzystywana już była od wieków m.in. do starożytnych rytuałów tantrycznych. Do Europy limonka trafiła dzięki Persom. Dziś ten cytrus znany jest na całym świecie i wykorzystywany na różne sposoby w kulinariach, medycynie alternatywnej, kosmetyce i perfumiarstwie. Perfumiarze i miłośnicy perfum uwielbiają limonkę za świeżą, lekką i energetyczną nutę zapachową.

Do pachnideł limonka trafia w postaci olejku, który uzyskiwany jest przez ręczne lub maszynowe wyciskanie skórki zielonej limonki. Olej wyciskany jest w znacznie mniejszych ilościach niż destylowany, przez co jest dużo droższy. Produkcje olejku eterycznego z limonki na największą skalę prowadzi się w Indiach Zachodnich, wyspach Grenada.

 

 

Olejek eteryczny z limonki w perfumach

Limonka zwykle używana jest w perfumach jako intensywna nuta głowy. Najlepiej łączy się z innymi owocami cytrusowymi, o czym przekonują perfumy Issey Miyake, które zamówisz na https://tagomago.pl/collections/issey-miyake. Często spotykanym połączeniem jest też mieszanka limonki z nutami kwiatowymi takimi jak cyklamen, lilii i róża. Kwiaty dodają wyrazistości aromatowi olejku eterycznemu z limonki, uwydatniają jego świeżość i dopełniają zapach.

 

Najlepsze perfumy z limonką

Perfumy z limonką tak jak i inne pachnidła cytrusowe są niezwykle popularne, głównie proponowane są w okresie letnim i wiosennym, kiedy lubimy ubierać się w orzeźwiające i lekkie wonie. Duże zainteresowanie perfum z limonką wynika z ich dużych właściwości energetycznych i zdolności poprawy nastroju. Szukając takich pachnideł najlepiej sięgać po te z rodziny szyprowych oraz perfumy aldehydowe. Limonka w tych ostatnich ma zniwelować ciężkie, zbyt słodkie kompozycje, przełamując je i dodając całości świeżości.

 

 

Jednym z największych fanów limonki w perfumach jest Issey Miyake. W wielu jego pachnidłach można odnaleźć tę woń. Przykładem jest zapach Nuit d’Issey Bleu Astral, czyli rześka i uwodzicielska woda toaletowa dla mężczyzn. Japoński projektant limonkę połączył w niej z kolendrą, skórą, nutami drzewnymi i ambrą. W wyniku zmieszania tych składników otrzymał nowoczesny, aromatyczny zapach idealny na co dzień i na specjalne okazje. Nuty limonki odnaleźć można również w wodach kolońskich od Jo Malone, Creed, Guerlain czy Tom Ford.