News 21.02.2019

Odpowiednie ubranie na wyjazd na narty

Kto nie miał jeszcze okazji rozpocząć sezonu narciarskiego, zapewne niecierpliwie tego wyczekuje. Póki co, warunki narciarskie na polskich stokach są dobre, ale szybko może się to zmienić. Aby nie ryzykować przykrej niespodzianki, najlepiej wybrać się w Alpy lub Dolomity. Nie brakuje tego rodzaju ofert w biurach podróży. Przy okazji warto podkreślić, że najlepiej zdecydować się na wyjazd z touroperatorem, który specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów narciarskich (np. Primoris). Wtedy będziemy pewni, że taka wycieczka zostanie profesjonalnie przygotowana pod kątem atrakcji dla narciarzy. Bez względu jednak na to, czy wyjeżdżamy na narty do polskiego, czy zagranicznego kurortu, kluczowe jest zabranie odpowiedniego ubrania.

 

Zacznij od sprzętu!

Co prawda mieliśmy się tutaj skupić na ubraniu odpowiednim na narty, ale trudno chociaż kilku słów nie poświęcić sprzętowi narciarskiemu. Przed wyjazdem trzeba się po prostu upewnić, że jest on sprawny. Bez tego nawet najlepsze ubranie na stok okaże się nieprzydatne. Oczywiście inna sprawa, gdy nastawiamy się na wynajmowanie sprzętu. Wtedy jednak trzeba przygotować pieniądze na pokrycie takich kosztów. Gdy jednak zabieramy własne narty, najlepiej naostrzyć ich krawędzie, nasmarować i sprawdzić polerowanie. Do tego nie można zapomnieć o pozostałych elementach jak buty narciarskie, gogle, kask, okulary przeciwsłoneczne itd.

Jakie ubranie na stok?

Teraz przechodzimy do ubrania, jakie sprawdzi się najlepiej na stoku. Najlepiej łączyć modne fasony z funkcjonalnością. Przede wszystkim potrzebne są spodnie narciarskie z szelkami lub kombinezon. Nie można zapomnieć także o kurtce narciarskiej, jednak ta musi być bezwzględnie nie tylko ciepła, ale również wygodna, nieograniczająca ruchów. Przyda się również kilka par skarpet narciarskich (są dłuższe i cieplejsze niż zwykłe) i rękawice narciarskie. Dobrze jest również zaopatrzyć się w bieliznę termiczną, która dłużej zatrzyma ciepło niż zwykła bielizna. Paniom będzie wygodnie jeździć w staniku sportowym.

Jeśli prognozowane są bardzo niskie temperatury w czasie naszego szusowania po stoku, najlepiej zabrać ze sobą także kalesony termiczne. Potrzebnych będzie również kilka par koszulek termicznych z krótkim i długim rękawem oraz czapka pod kask. Gdy natomiast mocno wieje na stoku, nieoceniona jest bluza narciarska zakładana pod kurtkę oraz zwykły szalik. Tak zaopatrzeni możemy śmiało szusować po stokach nawet przez wiele godzin.

Nie samymi nartami człowiek żyje!

Na koniec jeszcze krótka uwaga. W gorączce pakowania ubrań na narty nie zapomnijmy zabrać ze sobą także innej odzieży, którą założymy po zejściu ze stoku. W przeciwnym razie będziemy mieli poważny problem i bez zakupów się nie obejdzie. Oczywiście najlepiej, jeśli to będzie ciepłe ubranie, które można założyć w czasie spacerów. Jeśli planujemy romantyczną kolację lub wyjście na dyskotekę, warto zabrać również coś bardziej eleganckiego.

Do wyjazdu na narty należy odpowiednio się przygotować. Trzeba zadbać nie tylko o sprzęt narciarski, ale także o zabranie ubrań, które na stoku zapewnią nam ciepło i swobodę ruchów.

Sprawdź ofertę wyjazdu na narty na https://www.primoris.pl/narty/