Tech/Gry 06.08.2018

Nowoczesny telefon na każdą okazję

Szukasz telefonu praktycznego i niezawodnego? Smartfona uniwersalnego do granic możliwości? Dokładnie taki jest funkcjonalny Huawei P20 lite.

Smartfon uniwersalny – czyli jaki?

Telefony komórkowe to bezsprzecznie najpopularniejsze i najważniejsze urządzenia codziennego użytku dla większości z nas. Smartfonów używamy w różnorodnych okolicznościach i w różny sposób, często zresztą poszczególne modele określa się mianem telefonów przeznaczonych do obsługi Internetu, telefonami biznesowymi czy multimedialnymi. Świadczy to o pewnego rodzaju przystosowaniu ich do danej roli oraz przyłożeniu do konkretnych funkcji większej wagi niż do pozostałych.

Taka swoista „specjalizacja” w telefonach komórkowych ma swoje zalety, ale też wady. Otóż wielu użytkowników poszukuje komórek po prostu uniwersalnych, funkcjonalnych i skutecznych. Przykładem takiego urządzenia jest Huawei P20 lite. Aparat, wyświetlacz czy procesor nie pozostawiają złudzeń i plasują ten telefon w absolutnej czołówce rynkowej. A telefon uniwersalny to taki, z którego możesz skorzystać w każdej okazji i masz pewność, że nie zawiedzie cię w najważniejszym momencie.

Huawei P20 lite – aparat i inne mocne strony

Huawei to chińskie przedsiębiorstwo założone w Pekinie, które powstało zaledwie nieco ponad 3 dekady temu. Co jednak istotne, w tym bardzo krótkim czasie firma zdołała wypracować sobie znakomitą pozycję na rynku telefonów komórkowych. Duża w tym zasługa tworzenia centrów badawczych na całym świecie oraz śmiałych inwestycji w nowoczesne technologie. Dlatego też komórki marki Huawei uważane są nie tylko za bardzo funkcjonalne, ale też nadzwyczaj uniwersalne.

Wystarczy zresztą przyjrzeć się Huawei P20 lite. Aparat wysokiej klasy to ten element, na który zwraca się uwagę najczęściej, warto jednak pamiętać też o procesorze. Potężna jednostka ośmiordzeniowa Kirin 659 to serce telefonu i to właśnie jej praca decyduje o szybkości działania urządzenia. Wszystkie kolejne poziomy menu czy aplikacji wyświetlają się natychmiastowo, smartfon nie spowalnia swojej pracy nawet przy dużym zapełnieniu pamięci czy wielu aplikacjach otwartych w tle.

Konstruktorzy i projektanci Huawei dużą wagę przywiązali do wyświetlacza. To ekran panoramiczny o rozdzielczości Full HD+, co sprawia, że wszystkie szczegóły są bardziej wyraziste niż do tej pory. A dzięki wielkości (5,84 cala) i proporcjom (19:9) oglądanie filmów czy przeglądanie stron internetowych staje się prawdziwą przyjemnością. W ten sposób umilisz sobie każdą podróż, oczekiwanie w kolejce czy po prostu spokojny wieczór w domowym zaciszu.

Jaka jest jednak najmocniejsza strona Huawei P20 lite? Aparat, czyli element, który dla wielu użytkowników bywa decydujący w kwestii decyzji o zakupie nowego telefonu. Na tylnej obudowie smartfona znajdują się aż dwie soczewki z matrycami o rozdzielczościach odpowiednio 16 Mpix i 2 Mpix. Pozwala to na uchwycenie wszystkich detali oraz głębi kolorów w niemal każdych okolicznościach, a optymalny kadr zostaje automatycznie zapisany w pamięci telefonu dzięki wielu dodatkowym systemom wspomagającym pracę aparatu. Ponadto Huawei P20 lite pozwala na tworzenie unikalnych zdjęć z efektem Bokeh. Polega on na zachowaniu ostrości na pierwszym planie oraz specyficznym rozmyciu tła. Dzięki temu wykonane zdjęcia będą przypominały fotografie zawodowego artysty.

 

Huawei P20 lite został zaprojektowany w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby różnorodnych użytkowników, dlatego też znajduje zastosowanie zarówno w domu, jak i w pracy czy na wycieczce. Ten flagowiec chińskiego producenta z pewnością warto wziąć pod uwagę przy zakupie nowej komórki.