Podróże 13.03.2019

Nowa Zelandia wyspy północna i południowa z biurem podróży z Logos Tour

Nowa Zelandia jest na swój sposób tajemniczym i bardzo odległym od Europy krajem w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego, położonym na dwóch dużych wyspach, północą i południową oraz około siedmiuset innych małych wysp. A wyspy północna i południowa bardzo się od siebie różnią, pogoda jest tylko jednym z wielu czynników. Oczywiście, gdy ktoś pragnie zwiedzać ten kraj, pojawia się pytanie, gdzie jechać? Które miasto, a nawet wyspa jest lepsza, jakie są główne różnice? Na Wyspie Północnej temperatury umiarkowane są zwykle utrzymywane przez cały rok, latem 20-30 ° C, a zimą 10-18 ° C, im dalej na południe, tym zimniej. Wspaniałą rzeczą na Wyspie Północnej jest to, że w większości nie jest za gorąco, nie za zimno bez względu na porę roku. Wyspa Południowa jest nieco chłodniejsza, temperatura zimowa mieści się w zakresie 1-12 ° C, a temperatura letnia wynosi 16-22 ° C. Powietrze na Wyspie Południowej jest nieco świeższe i czystsze.

 

 

Wyspa Północna Nowej Zelandii

   Jeśli chce się doświadczyć wszystkich uroków wakacji na plaży, lepiej wybrać wyspę północną. Tuż poniżej dociera się do Auckland, gdzie oprócz wszystkich zalet i cech hałaśliwego i nowoczesnego miasta, znajdują się wspaniałe widoki, różnorodne wulkany i wspaniałe plaże. Dalej w dół mapy znajduje się geotermalnie aktywny region Rotorua, który jest zbudowany na niespokojnej ziemi, z której unosi się para. Pośrodku Wyspy Północnej istnieją wulkany Tangariro i Ngauruhoe, a na samym dole Wyspy znajduje się stolica Nowej Zelandii Wellington, która jest najmniejszą stolicą świata. Oprócz najbardziej wietrznej części Nowej Zelandii Wellington jest także centrum kulturalnym i politycznym, otoczonym dużymi zielonymi wzgórzami. Nowa Zelandia wyspy zarówno północna i południowa są godne zwiedzenia, biuro podróży Logos Tour organizuje wycieczki w najciekawsze miejsca.

 

Wyspa Południowa Nowej Zelandii

   Ta wyspa to wspaniałe Alpy Południowe, rozciągające się niemal na całej wyspie. Wyspa Południowa to mieszanka ogromnych otwartych równin, złotych wzgórz, gęstego lasu, wspaniałych linii brzegowych, ośnieżonych szczytów i ogromnych lodowców. Wydaje się, że Nowa Zelandia ma wszelkiego rodzaju krajobrazy i z tak małą odległością między nimi, że pozwala, jako degustator, spokojnie podróżować z jednej naturalnej wspaniałości do drugiej. Z pagórkowatego wschodniego wybrzeża, które, nawiasem mówiąc, jest miejscem obserwowania wielorybów i delfinów, można udać się w głąb lądu na obszar Mackenzie. Jest to obszar usiany najjaśniejszymi, najczystszymi i najjaśniejszymi jeziorami lodowcowymi na świecie, na przykład jeziorami Tekapo i Pukaki. Dalej jest obszar Otago. Jest to nie tylko miejsce narodzin wielu słynnych na całym świecie winnic, ale także ośrodków turystycznych Queenstown i Wanaka. Na zachód od tego regionu jest niesamowite miejsce - Milford Sound, którego nie można zignorować.

 

Ciekawe miejsca na północnie wyspie Nowej Zelandii

Jeziora Północy

  Taupo jest największym jeziorem w Nowej Zelandii. Jezioro znajduje się w centralnej części Wyspy Północnej. Długość jeziora wynosi 44 kilometry, powierzchnia wynosi 33 kilometry kwadratowe. Jest to największy naturalny zbiornik słodkiej wody na całym Południowym Pacyfiku. Lokalna fauna obejmuje północną Koura (raki) i kokopus (biała stynka). Jezioro znane jest z ogromnych populacji pstrąga brunatnego i tęczowego, importowanych odpowiednio z Europy i Kalifornii pod koniec XIX wieku. Dość duże kolonie gąbek i innych bezkręgowców żyją wokół podwodnych kraterów geotermalnych na dnie jeziora. Taupo oferuje różnorodne zajęcia rekreacyjne: rejsy po jeziorze, przejażdżki łodzią motorową, wizyta w farmie krewetek i obserwatorium, rafting na górskich rzekach, skoki na bungee do rzeki Waikato.

 

Jaskinie Północy

  Niektórzy naukowcy szacują, że wiek jaskiń Waitomo ma ponad dwa miliony lat. Są znane na całym świecie ze swoich oszałamiających stalaktytów i stalagmitów, których twarze są fantazyjnie grane w świetle emanującym z dużej kolonii świetlików. Wszystko to sprawiło, że Waitomo jest popularnym ośrodkiem turystyki i speleologii. Jaskinie Waitomo będą interesujące dla zwykłych turystów i sportowców.

 

Wulkan Rupehu

  Na terenie Parku Narodowego Tongariro w Nowej Zelandii znajduje się jeden z najwyższych i najbardziej aktywnych wulkanów tego niesamowitego kraju- Góra Ruapehu, której nazwa w języku nowozelandzkich maorysów Aborygenów oznacza „grzmiącą otchłań”. Wulkan jest najwyższym punktem Wyspy Północnej jego trzy szczyty Tahuranga, Paretataitonga i Te Heuheu wznoszą się na wysokość 2800 metrów nad poziomem morza. Raz na kilka dziesięcioleci Ruapehu budzi się z długiego snu, ostatni raz w 2007 roku. Na zaśnieżonym szczycie Ruapehu w jego kraterze znajduje się piękne, niezamarzające jezioro, które powstaje na nowo po każdej erupcji wulkanu

 

Wodospady Północy

  Hooka Falls to seria wodospadów, jedna z najbardziej popularnych atrakcji przyrodniczych Nowej Zelandii. Znajdują się na terenie parku Vairakei i oferują wiele niesamowitych możliwości dla fotografów i koneserów wodnych krajobrazów. Wodospad jest popularną atrakcją w okolicy Taupo i jest łatwo dostępny. Chociaż w takim kraju Nowa Zelandia wyspy zawierają znacznie więcej wodospadów, Hook Falls niezmiennie przyciąga rzesze turystów właśnie ze względu na zapierający dech w piersiach widok. Szybka motorówka może dostarczyć turystów bezpośrednio na odległość kilku metrów od upadku wodospadu w rzece.

 

Jeziora Północy

  Bez przesady można powiedzieć, że Lake Champagne jest jednym z najbardziej wyjątkowych zjawisk na naszej planecie. Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć, jest bunt kolorów, zielony, pomarańczowy, fioletowy, biały, żółty, czerwono-brązowy, czarny to tylko niewielka część odcieni wyróżnionych w tym miejscu. Wzdłuż brzegów jeziora wyraźnie widać kolor ochry.

 

Ciekawe miejsca na południu

Południowe Góry

  Mount Cook, znany również, jako Aoraki, znajduje się w zachodniej części południowej wyspy Nowej Zelandii. W Nowej Zelandii Alpy Południowe są najwyższym punktem kraju, ich wysokość wynosi 3754 metrów. Nazwana na cześć Jamesa Cooka góra pokryta śniegiem i lodowcami ma kształt siodła o stromych zboczach. Mount Cook, znany również, jako Aoraki, znajduje się w zachodniej części południowej wyspy Nowej Zelandii.

 

Park Narodowy Fiordland

  Obszar ten można uznać za jeden z głównych atutów Nowej Zelandii. Pod ochroną Parku Narodowego Fiordland znajdują się starożytne mokre, wiecznie zielone lasy Nowej Zelandii, które zajmują dwie trzecie parku. Kolejną trzecią zajmują wspaniałe wodospady, z których główny jest dumnie nazywany Sutherland i najczystsze górskie jeziora, utworzone z lodowca, który kiedyś istniał w tym miejscu. Najdłuższym i najgłębszym jeziorem w fiordach jest Wikatiou. Starożytna legenda mówi, że na dnie jeziora ukryte jest serce olbrzyma. Kraj fiordów nadał naszej planecie niesamowite krajobrazy: góry pokryte jednocześnie gęstą roślinnością i śniegiem odbijają się w lustrzanej powierzchni wody. Pragnąc podziwiać cuda natury w mistycznej krainie jaką jest Nowa Zelandia wyspy południowa i północna zachwycą turystów.

 

Południowe fiordy

  Najpiękniejszą częścią Nowej Zelandii jest bez wątpienia Kraj Fiordów, a mianowicie fiord Milford Sound z jego majestatycznym pięknem, głębokimi ciemnoniebieskimi wodami, wznoszącymi się ponad kilometr od nich przez czyste górskie zbocza pokryte gęstym lasem i pokryte lodowcami na szczycie. UNESCO umieściło Milford Sound na liście cudów natury świata. Milford Sound, podobnie jak inne fiordy Wyspy Południowej, powstał w wyniku ostatniego zlodowacenia sprzed 20 tysięcy lat. Lodowiec prawie całkowicie stopił się 10 tysięcy lat temu, tylko na wysokich górach Wyspy Południowej były lodowce, potomkowie wielkiego zlodowacenia.

 

Park Narodowy Abel Tasman

  Park Narodowy Abel Tasman znajduje się w południowej części Golden Bay na dalekiej północy Wyspy Południowej. Jest to najmniejszy park narodowy w Nowej Zelandii. Jego powierzchnia wynosi 225,3 km2. Nazwa parku pochodzi od słynnego holenderskiego odkrywcy Abla Tasmana, który jako pierwszy Europejczyk dotarł do wybrzeży Nowej Zelandii w 1642 roku.

 

Wyspy Południowe

  Półwysep Otago jest jednym z regionów Nowej Zelandii, położonym w południowo-wschodniej części Wyspy Południowej. To miejsce jest uważane za centrum ekoturystyki w kraju. Otago jest znane nie tylko ze swojej niezwykłej natury, ale także, jako miejsca, w którym żyją albatrosy, pingwiny i foki.

 

Lustrzane jezioro Matsona

  Na lustrzanym jeziorze w lodowym natura łączy dokładnie te elementy, które tworzą naprawdę niesamowite odbicie najwyższych szczytów Nowej Zelandii - Aoraki (Mount Cook) i Tasman Mountain. Wody jeziora Matheson mają ciemnobrązowy kolor, a w spokojny dzień tworzą idealną powierzchnię lustra. Kolor jest spowodowany naturalnym wypłukiwaniem materii organicznej z otaczającego podłoża leśnego.

  Opis zabytków Nowej Zelandii, przede wszystkim związanych jest z naturą. Ludzie przyjeżdżają tu nie tyle na plaże i wakacje na nartach (dziwnie byłoby udać się na drugi koniec świata po trywialne, aczkolwiek wysokiej, jakości rzeczy, które można znaleźć bliżej). Przyjeżdżają tu dla natury. Tak zapierające dech w piersiach, że żadne inne cechy tych krawędzi nie odgrywają już żadnej roli. Prawie, ponieważ w nazwach głównych atrakcji Nowej Zelandii są zarówno miasta, kościoły i całe ulice. Trzeba zdecydować, jakie widoki chce się zobaczyć w Nowej Zelandii, ponieważ nawet jeden miesiąc nie wystarczy na pełne zwiedzenie, a zwykła tygodniowa lub dziesięciodniowa wycieczka nie obejmie wszystkiego.