News 04.03.2014

NAJWIĘKSZY TAKI BAL W POLSCE

 

III  OGÓLNOPOLSKI BAL SYMPATYKÓW ROSYJSKIEGO odbył się 01.03 w krakowskim Sheratonie  i pomimo niesprzyjających uwarunkowań politycznych ponownie zakończył się sukcesem!

- Byłem wręcz zaskoczony faktem, że zebrani goście, media oraz opinia publiczna zrozumieli apolityczny charakter wydarzenia – podkreśla Dawid Łasut, organizator balu, działacz oraz trener językowy. Celami moich licznych projektów społecznych oraz kampanii billboardowej są : aktywna walka ze stereotypami, zarażanie pozytywną energią oraz motywacją do działania w oparciu o  promocję języka i kultury naszych wschodnich sąsiadów. Chciałbym, żebyśmy nauczyli się odróżniać świat walki o strefy wpływów i wielkiej polityki od życia przeciętnego zjadacza chleba. Język i kultura to nie to samo, co historia i stereotypy. I nie jest to pusty slogan reklamowy.  Kontynuacja kampanii nienawiści i staranne pielęgnowanie dawnych urazów moim zdaniem nie mają sensu – dodaje.

 
 
 
160kg tort w formie gigantycznej Matrioszki, wystawa ikon autorstwa krakowskich malarek Natalji Sawkinej i Ingi Suminej, występy początkującej poetki Darii Bukharowej, śpiew Jolanty Januszkiewicz oraz Dawida Łasuta przy akompaniamencie Kamila Stąporka to tylko niektóre z atrakcji wieczoru. Ponadto odbyła się licytacja dla podopiecznych fundacji „Piękne Anioły”, w trakcie której udało się zebrać aż 4200 złotych, szampańska zabawa w rytm największych rosyjskich (i nie tylko) hitów trwała do późnych godzin nocnych. W apolitycznej imprezie uczestniczyło 120 gości, a wśród nich Polacy, Rosjanie, Ukraińcy.
 

Informacje o tym i kolejnych projektach realizowanych przez Dawida Łasuta znajdziecie na prowadzonym przez niego fanpage sympatyków języka rosyjskiego https://www.facebook.com/EfektywnyRosyjski

 

  • Największa i najsłodsza matrioszka w Polsce!