Lifestyle 09.12.2014

NAJPOPULARNIEJSZE ŚWIĄTECZNE FILMY

Okres bożonarodzeniowy kojarzy nam się z choinką, kolędami, słynną reklamą ze świąteczną ciężarówką oraz... Kevinem! Jak przyjęło się w naszej polskiej kulturze: śniegu może nie być, ale kultowy „Kevin sam w domu” to tradycja! Jakie filmy towarzyszą nam w tym wyjątkowym czasie? Ich lista wydaje się nie mieć końca, jednak dla wielu w ramówce TV niektóre pozycje muszą znaleźć się obowiązkowo. 

 

Kevin sam w domu”& „Kevin sam w Nowym Jorku”

Historię zagubionego chłopca zna chyba każdy. Wpisała się na stałe w telewizyjną ramówkę. Towarzyszy nam w okresie świątecznym już od wielu lat. Z powodu zamieszania rodzice wyjeżdżają na święta bez najmłodszego syna Kevina. Spędza on je samotnie w domowym zaciszu. Pikanterii dodaje fakt, iż włamywacze zainteresowali się rezydencją McCallisterów, a chłopiec dzielnie stawia im opór. W drugiej części, rodzina pilnuje Kevina, który jednak przypadkiem gubi się na lotnisku i myli samolot. Ląduje w Nowym Jorku, gdzie spotyka „znajomych” włamywaczy... 

 

 

To właśnie miłość!”

To 10 różnych historii miłosnych przedstawionych w iście gwiazdorskiej obsadzie. Wszyscy w jednym miejscu: Collin Firth, Alan Rickman, Hugh Grant, Liam Neeson, Emma Thompson i inni... Bohaterowie nie mają ze sobą teoretycznie nic wspólnego, jednak ich losy wzajemnie się przeplatają. Na końcu wspólnie spotykają się na lotnisku. Słynny cover hitu „Love is all around” pochodzący z tego filmu, stał się hitem.

 

„W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju!”

Filmy z serii „W krzywym zwierciadle” niezaprzeczalnie mają swój urok i bawią nas od wielu lat. Chevy Chase skończył już 70-kę, ale odgrywana przez niego postać Clarka Griswolda- żyje wiecznie. W tej części serii postanawia on zorganizować idealne święta dla całej rodziny. Układa sobie plan działania, ale niestety nic z tego, co sobie założył mu nie wychodzi. Na każdym kroku prześladuje go pech, który w zawrotnym tempie przemienia się w świąteczną katastrofę.

 

„Grinch: świąt nie będzie”

To współczesna wersja przygód Ebenezera Scrooge’a. W miasteczku istnieje osoba, która nienawidzi świąt. Tytułowy Grinch pragnie zepsuć ten magiczny czas mieszkańcom lokalnej miejscowości. Dzięki małej dziewczynce przechodzi metamorfozę i staje się lepszą postacią. Film ten pokazuje, iż święta Bożego Narodzenia to nie tylko prezenty i objadanie się, ale coś więcej. W rolę Grincha wcielił się Jim Carrey, którego ciężko rozpoznać poprzez doskonałą charakteryzację.

 

„Listy do M”

Film, który często nazywany jest polską odpowiedzią na „To właśnie miłość”. Mimo ogromnego podobieństwa zaskarbił sobie sympatię widzów. 5 kobiet i 5 mężczyzn dowiaduje się, czym tak naprawdę jest miłość, właśnie podczas świąt Bożego Narodzenia. W postać złego Mikołaja wciela się Tomasz Karolak, owdowiałym dziennikarzem radiowym jest Maciej Stuhr, a Paweł Małaszyński przeistoczył się w geja. Do tego w filmie wystąpiła urocza Julka Wróblewska czy Piotr Adamczyk i Agnieszka Dygant jako kłócące się małżeństwo.

Mamy nadzieję, że pomimo świątecznego szaleństwa uda Wam się znaleźć czas na odrobinę relaksu przed telewizorem (i nie tylko!) Wesołych Świąt! :)