Kultura 11.10.2016

Najlepszy mural w Krakowie!

 

Szybko, niespodziewanie i w deszczowych warunkach pogodowych powstał najpiękniejszy krakowski mural. "Rewanż Smoka Wawelskiego" to najnowsza praca DULKA i piąta realizacja w ramach projektu 101 Murali dla Krakowa. 

Po ponad roku starań Hiszpański artysta pojawił się na podkrakowskim lotnisku w Balicach. Artysta swój grafik zapełniony ma na 2 lata do przodu, jednak czego nie robi się dla takiego miasta jak Kraków! Już od samego początku pogoda nie rozpieszczała. 6 stopni w Krakowie wobec 28 w Alicante zrobiło wrażenie na DULKU i zmobilizowało do energicznych działań. Każdego kolejnego dnia mieszkańcy miasta mieli unikalną możliwość podglądania ekipy przy pracy. Nie szczędzono wspólnych zdjęć i uprzejmości. 

 DULK to jednen z najbardziej rozpoznawalnych artystów street artu na świecie. Jego prace zdobią ściany w największych miastach na całym świecie. Prace we Francji, Danii, USA, Hiszpanii, Włoszech, Austrii to światowa pierwsza liga a każda nowa praca jest szeroko komentowana w środowisku artystycznym. Nadszedł czas na Polskę i Kraków! 

Praca prezentująca artystyczną wizję Smoka Wawelskiego rewanżującego się barankowi od 9.10.2016 zdobi szarą do tej pory ścianę betonowego ronda. 
Już teraz nie brak opinii, że to najlepsza tego typu praca w Krakowie i jedna z najlepszych w Polsce. 
Praca powstała dzięki staraniom Fundacji Świadoma Przestrzeń organizatora akcji "101 Murali dla Krakowa" osobistemu zaangażowaniu  przewodniczącej Rady Kultury miasta Kraków Małgorzaty Jantos oraz wsparciu sponsorów: