Finanse 21.11.2017

Najczęstsze błędy pożyczkobiorców 

Na rynku usług pożyczkowych istnieje obecnie wiele ofert, które przyciągają klientów chcących w szybki sposób uzyskać gotówkę na dowolny cel. Firmy kuszą między innymi niskim oprocentowaniem, atrakcyjnymi warunkami oraz brakiem opłat dla nowych klientów. Chcesz zaciągnąć pożyczkę? Sprawdź, jakich błędów należy unikać!
 

Nieczytanie umów

To grzech numer jeden na liście błędów pożyczkodawców – większość klientów zaciągających zobowiązania, w ogóle nie zapoznaje się z umową, nie czyta drobnego druczku i nie sprawdza, czy zapewnienia doradcy finansowego znajdują potwierdzenie w treści dokumentu. To może rodzić olbrzymie problemy – w umowach zawarte są informacje dotyczące wysokości oprocentowania, marż, ubezpieczeń oraz opłat dodatkowych, które łącznie mogą osiągnąć bardzo wysoki poziom. Klienci często nie zdają sobie sprawy z tego, że za wydłużenie terminu spłaty zobowiązania firma może naliczyć opłatę.

 

Utożsamianie oprocentowana z całkowitym kosztem pożyczki

Reklama kusi wyjątkowo niskim oprocentowaniem? A może oferuje „darmowe” 50 złotych w zamian za podpisanie umowy? Nie dajmy się nabrać, takie działania są wkalkulowane w treść umowy i często przychodzi nam za nie słono zapłacić. Należy rozgraniczyć dwie kwestie – oprócz oprocentowania pożyczki, które nie może być wyższe niż przewidują przepisy zawarte w Kodeksie cywilnym, firmy pożyczkowe mogą narzucać opłaty innego typu – np. ubezpieczenie lub prowizję. Warto sprawdzić w umowie, czy do naszego zobowiązania nie zostały doliczone koszty, które zmieniają jego całkowitą wysokość i często przekreślają opłacalność pożyczki. Więcej można się dowiedzieć na stronie www.cowtoruniu.pl.

 

Zaciąganie pożyczki na spłatę innych zobowiązań

To najprostsza droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia – specjaliści i doradcy finansowi przestrzegają przed nadmiernym zapożyczaniem się. Unikajmy również zaciągania zobowiązań jeśli wiemy, że nie będziemy w stanie ich spłacić. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezpiecznego pożyczania? Już teraz wejdź na stronę www.ratkomat.pl i sprawdź, jakie jeszcze błędy mogą narazić cię na straty albo całkowicie zrujnować Twoje finanse.