News 08.09.2016

Najbardziej popularne auta w Polsce

Statystyki rynku motoryzacyjnego w Polsce pokazują, że coraz częściej decydujemy się na zakup nowych pojazdów. Mimo tego rynek samochodów używanych jest nadal znacznie bardziej nasycony. Jakie marki wybieramy i do których żywimy największe zaufanie?

 

Skoda na czele stawki

Najczęściej w 2015 roku Polacy kupowali samochody marki Skoda. Sprzedały się one w całym 2015 roku w liczbie ponad 45 tys. sztuk. Wśród nich najbardziej popularna wśród nabywców była Skoda Fabia, która zasłużyła na tytuł najchętniej kupowanego samochodu w Polsce.

Na drugim miejscu rankingu znalazły się Volkswageny, a na trzecim Toyoty, które sprzedały się w liczbie ponad 35 tys. egzemplarzy.

Jeśli nie uwzględnialibyśmy wśród kupujących nabywców firmowych, w zestawieniu na drugim uplasowałyby się samochody marki Opel, a na trzecim Toyota. Użytkownicy prywatni cenią Skodę Octavię i Skodę Fabię. Na kolejnych miejscach rankingu znalazły się takie samochody jak Volkswagen Golf, Toyota Yaris, Opel Corsa i Ford Focus.

 

Na jakie kwestie zwracamy uwagę przy zakupie?

Najważniejszymi czynnikami, które bierzemy pod uwagę, wybierając auto dla siebie, są cena i koszty eksploatacji. Auto powinno być oszczędne, mało palić i nie być awaryjne. Do tego najlepiej, aby było po prostu tanie. Z roku na rok kupujący nowe pojazdy mechaniczne zwracają więcej uwagi na dodatkowe wyposażenie auta, za które są skłonni nawet dopłacić.

Polacy nadal mają niestety mniejszą siłę nabywczą niż klienci zza naszej zachodniej granicy, ale powoli zaczyna się to zmieniać, wraz ze wzrostem zamożności całego polskiego społeczeństwa. Na razie prym na naszych ulicach w miastach i na trasach poza nimi, wiodą jednak samochody używane – tańsze w zakupie, ale często drogie w eksploatacji. Polacy sprowadzają też auta zza granicy – najczęściej poleasingowe, które mają wiele tysięcy kilometrów na licznikach.

 

Zakup czy wypożyczenie?

Wyjściem z sytuacji, kiedy nie możemy sobie pozwolić na nowe auto – z salonu od dealera lub z rynku wtórnego, jest możliwość wypożyczenia go na krótki lub długi czas. Firmy takie jak np. Vanfleet dysponują samochodami kompaktowymi, jak i SUV-ami czy dużymi autami, którymi wygodnie możemy podróżować na wakacje. Z szerokiego wyboru samochodów, jaki posiada ta wypożyczalnia samochodów, Warszawa i jej mieszkańcy mogą korzystać także przy prowadzeniu działalności gospodarczej.