Lifestyle 30.08.2019

Męska wyprawka na wyjazd

Wędka, spławiki, leżak, kapelusz... czy jesteś odpowiednio przygotowany na wyjazd z kumplami na weekend? A co z Twoją kosmetyczką? Nieprawdą jest, że na męski wyjazd nie musisz zabierać żadnych produktów do higieny i pielęgnacji. Kilka z nich z całą pewnością powinno się znaleźć w torbie – niewiele, bo przecież muszą się w niej zmieścić rzeczy o wyższym priorytecie. Ale żel do twarzy dla mężczyzn warto mieć ze sobą zawsze. Nawet na rybach.

 

Co zabrać na męski wyjazd?

 

Pakując się na wyjazd z kolegami, dobrze jest nie brać ze sobą zbyt wielu rzeczy. Szczególnie gdy ma to być biwak i ciężko o miejsce w namiocie. Ale nawet na biwaku należy dbać o swoją higienę w podstawowym wymiarze. Warunki na miejscu mogą się okazać niezbyt zachęcające, dlatego tym lepiej jest zawczasu pomyśleć o swoim komforcie osobistym i odpowiednio spakować torbę. Na męskim wyjeździe niezbędne więc będą zarówno krótkie koszulki, jak i grube polary – na wieczorne posiadówki. Przyda się oczywiście bielizna na zmianę, wygodne buty oraz klapki na upalne dni. Niezastąpione mogą się okazać kosmetyki, jakie zabierze się na wyjazd. Nie warto o nich zapominać – mogą uratować nam skórę, i to dosłownie!

 

Jakie kosmetyki na wyjazd?

 

Podstawą kosmetyczki niech będzie szampon, żel pod prysznic oraz krem z filtrem – mogą być to małe opakowania, szczególnie gdy planowany jest krótki wyjazd, ale intensywny. Z pewnością przyda się spray na komary – wiele męskich wyjazdów kończy się słowami „ech, byłoby rewelacyjnie, gdyby nie te komary...”. A po całodziennych trudach niezbędny może się okazać żel do twarzy dla mężczyzn. Jego odświeżająca formuła pozwoli zmyć cały brud i pot oraz wypocząć skórze przez noc, nawet w biwakowych warunkach.

 

Żel do twarzy dla mężczyzn – jak działa?

 

Żele dla mężczyzn nieco różnią się od tych dla kobiet, ponieważ męska skóra jest grubsza. W związku z tym wymaga bardziej zdecydowanych rozwiązań. Kosmetyki dedykowane dla mężczyzn skutecznie usuwają kurz, pot i sebum z najgłębszych zakamarków skóry, czym doskonale wpływają na odświeżenie twarzy. Odpowiednio dopracowana formuła żelu myjącego pozwala także pozostawić na skórze uczucie świeżości i ochłodzenia. Dzięki temu może się on okazać naprawdę jednym z najbardziej pożytecznych kosmetyków na męskim wyjeździe. Taki żel wyraźnie rozjaśnia skórę, zmiękcza ją i czyni przyjemniejszą w dotyku. Nawet na typowo męskich wyjazdach na pewno docenisz te cechy swojego wyglądu! Pozwolą one naładować się pozytywną energią i pewnością siebie!