Podróże 14.10.2020

Wyciąg Lipki w Zakopanem - doskonałe miejsce dla początkujących narciarzy

Wyciąg Lipki – Zakopane

Lato dopiero się skończyło, a Ty już myślisz o zimowym szaleństwie? Chcesz zacząć przygodę z jazdą na nartach lub snowboardzie? Polecamy wyciąg Lipki w Zakopanem – jest mniej zatłoczony, a jednocześnie gwarantuje niezapomniane widoki i wrażenia.
 

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego na zimowy urlop warto wybrać Zakopane,
  • gdzie znaleźć atrakcyjny nocleg w górach.

Większość narciarzy w Zakopanem wybiera Kasprowy Wierch, Polanę Szymoszkową, Nosal lub Gubałówkę. W sezonie przewija się tu nawet kilka tysięcy osób dziennie. Tymczasem doskonałym – zwłaszcza dla początkujących – a jednocześnie niezatłoczonym miejscem na narty jest także wyciąg Lipki. Znajduje się on niemal w centrum miasta, przy ulicy Kościeliskiej. Mimo niewielkiej odległości od zabudowań to miejsce pozwala się cieszyć ciszą, spokojem i czystym górskim powietrzem. 

Wyciąg Lipki Zakopane – dlaczego warto?

Wyciąg orczykowy Lipki Zakopane to miejsce przeznaczone dla początkujących amatorów białego szaleństwa oraz najmłodszych narciarzy. Stok jest łagodnie nachylony – różnica wysokości wynosi tylko 20 m. Ma 170 m długości, jest oświetlony i regularnie ratrakowany. Z jego szczytu rozpościera się przepiękny, niczym niezmącony widok na Tatry. Wszystko to sprawia, że stanowi doskonałe miejsce do szlifowania umiejętności jazdy na nartach lub na snowboardzie – samodzielnie lub pod opieką instruktora. Na stoku przy wyciągu można też zjeżdżać na sankach.

Obok znajdują się dwie wypożyczalnie sprzętu i parking oraz regionalny szałas Babcyna Jata, w którym można odpocząć po szaleństwie na stoku i posilić się domowym obiadem.

Jeden przejazd kosztuje 2 zł, karnet na 12 przejazdów to natomiast koszt 15 zł.

Lipki Zakopane – gdzie znaleźć nocleg w górach?

Gdzie jednak znaleźć komfortowy nocleg w górach, z którego będzie blisko do wyciągu? Jeśli zależy ci na wysokim standardzie i dużej swobodzie, polecamy apartamenty Sun & Snow Resorts Lipki Park. To obiekt klasy premium, który poza pięknymi widokami na Tatry oferuje również bezpłatny dostęp do siłowni, sauny i kącika zabaw dla dzieci. Apartamenty Lipki Zakopane mieszczą się przy ulicy Za Strugiem, około 900 m od wyciągu narciarskiego. Blisko jest stąd też do głównych zakopiańskich atrakcji – 2,5 km dzieli obiekt od Krupówek, a nieco ponad 1,5 km – od Wielkiej Krokwi.

 

Co ważne – Sun & Snow Resorts Lipki Park jest w pełni dostosowany do nowych norm sanitarnych. Personel zachowuje bezpieczny dystans, a apartamenty są regularnie wietrzone i dokładnie dezynfekowane.

 

 

 

Materiał powstał we współpracy z firmą Sun & Snow, oferującą krótkoterminowy wynajem apartamentów w górach i nad morzem.