Kultura 22.09.2014

MAŁOPOLSKIE IMPROWIZACJE SCENICZNE

Małopolskie Improwizacje Sceniczne 01.10-30.11.2014

 

02.10 19.00 TARNÓW - TCK – „Wieczór Komedii Improwizowanej” -  Grupa AD HOC - w ramach Małopolskich Improwizacji Scenicznych

Bilety:15zł (przedsprzedaż)/ 20zł (w dniu występu)

„Wieczór Komedii Improwizowanej” to dobrze znany tarnowskiej publiczności spektakl składający się z krótkich improwizowanych gier i piosenek. W trakcie przedstawienia nieokiełznanym w tworzeniu żartów improwizatorom wtórować będzie niezawodna widownia, decydująca o miejscach akcji, postaciach i relacjach między nimi, o emocjach i nastrojach panujących na scenie, czy też o głównych wątkach tworzonych na bieżąco skeczów. Fantazja widzów i doświadczenie improwizatorów ujęte razem w bardzo giętkie i luźne ramy stworzą unikalny spektakl, na którego powstanie każdy może mieć wpływ.

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008, jest więc jedną z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-kabaretową.  Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów.

Organizatorem Małopolskich Improwizacji Scenicznych jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA i Grupa Improwizacji AD HOC.

Więcej: www.paka.pl, www.improfest.paka.pl

 

04.10 19.00 NIEPOŁOMICE – MCDiS – „Improwizacje kabaretowe” Grupa AD HOC, Grupa Z O.O. w ramach Małopolskich Improwizacji Scenicznych

Wstęp na zaproszenia (zaproszenia do odbioru w MCDiS w Niepołomicach).

Krakowskie grupy AD HOC i Z O.O. zapraszają na wieczór naszpikowany krótkimi formami impro – grami i piosenkami rozsławionymi przez program  „Whose Line is it Anyway”. Każdy spektakl składa się z około 15 różnorodnych improwizowanych form, w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i publiczność biorąca aktywny udział w przedstawieniu i mająca pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie.

Efekt? Abstrakcyjny humor, sceniczne szaleństwo i zwroty akcji szybsze niż samochody Jamesa Bonda! Przyjdź i zasiądź z nami w szalonym, improwizowanymi rollercoasterze!

Organizatorem Małopolskich Improwizacji Scenicznych jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA i Grupa Improwizacji AD HOC.

Więcej: www.paka.pl, www.improfest.paka.pl

 

30.10 19.00 WADOWICE – WCK – „Improwizacje teatralno-kabaretowe” Grupa AD HOC w ramach Małopolskich Improwizacji Scenicznych

Wstęp na zaproszenia (zaproszenia do odbioru w WCK w Wadowicach).

Każdy spektakl składa się z około 15 różnorodnych, improwizowanych form (gier i piosenek), w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i publiczność, biorąca aktywny udział w przedstawieniu i mająca pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie.

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008, jest więc jedną z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-kabaretową.  Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów.

Grupę AD HOC tworzą:

Aneta Stokes: specjalizuje się w rolach kobiecych.  Błyskotliwa, muzykalna, piękna – na scenie improwizacyjnej kobieta skarb!

Michał Jeffrey Ociepa: człowiek-zwierzę sceniczne! Gdyby był superbohaterem, jego tajną mocą byłoby trafne puentowanie.

Alan Pakosz: człowiek-kameleon! Potrafi wcielić się w każdą postać; od płaczącego maminsynka przez jąkającą się wiewiórkę po generała armii umarłych.

Michał Próchniewicz: człowiek tak błyskotliwy, że lekarze podejrzewają, iż jego DNA jest skręcone w drugą stronę.

Janek Malinowski: człowiek w okularach; mistrz rozumienia  bez słów, bawi, wzrusza, w dodatku wszystko jednocześnie.

Karol Bulski: pianista z wykształcenia i zamiłowania. Nie jest tajemnicą, że to on nadaje dźwięk każdej scenie.

 

04.11 godz. 20.30 SKAWINA – Kino Piast – „Impro show” Grupa AD HOC w ramachMałopolskich Improwizacji Scenicznych

Bilety 10zł

„Impro show” to wyjątkowy spektakl, który powstaje „na żywo”, na oczach zgromadzonych widzów. Od widowni zależy w jakim miejscu będzie się odbywała scena, albo jakie postaci mają się w niej pojawić, a do improwizatorów z krakowskiej Grupy AD HOC należeć będzie zrealizowanie marzeń widzów.  Każdy spektakl jest niepowtarzalny bo każda widownia ma inne marzenia.

W trakcie występu do wspólnej improwizacji zaproszeni zostaną także młodzi artyści kabaretowi występujący w I Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów „Żarówka”, który odbędzie się tuż przed scenicznymi improwizacjami.

Zapraszamy na ten wyjątkowy, komediowy pokaz!

I Ogólnopolski Przegląd Kabaretów „Żarówka” – godz. 18.00

„Impro show” – godz. 20.30

 

27.11 19.00 Kraków – Artefakt Cafe – „Open impro”  w ramach Małopolskich Improwizacji Scenicznych

Wstęp wolny

„Open improv” to wspaniała okazja dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w improwizacji. W tym otwartym dla publiczności spotkaniu, każdy będzie mógł wejść na scenę i pobawić się improwizowanymi grami. Idealna okazja dla fanów improwizacji, dla początkujących kabareciarzy, dla wszystkich kreatywnych śmiałków, marzących o tym, by zabłysnąć na scenie.

 

Miejsca:

TCK, Rynek 5, Tarnów

MCDiS, Zamkowa 4, Niepołomice

WCK, Teatralna 1, Wadowice

Kino Piast, Węgierska 3, Skawina

Artefakt Cafe, Dajwór 3, Kraków

 

Małopolskie Improwizacje Sceniczne - „Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie”.