Kultura 14.04.2014

MAGICZNY "NOCNIK"

W czwartek, 10 kwietnia w Kinie Pod Baranami byliśmy świadkami 50. Spotkania studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Wyjątkowe, jubileuszowe, niepowtarzalne – tak po krótce można opisać ten późny wieczór, który spędziliśmy w Kinie.

Licznie zebranych gości (głównie studentów) widać było już w holu przed wejściem na salę kinową. Wszyscy kotłowali się w poszukiwaniu swoich ulubionych napoi lub ustawiali się w kolejce do degustacji (pysznego swoją drogą!) wina Bareefoot. Po wejściu na salę i zajęciu swoich miejsc nastąpiło krótkie wprowadzenie przed seansemHardkor Disco, bo właśnie ten film pokazywany był na ekranie jest debiutem filmowym twórcy wielu teledysków polskich gwiazd. Ukazuje on prostą historię ludzi pochłoniętych hedonizmem, żyjących chwilą dzieci i prowokuje odbiorcę do głębokich rozważań. Film można polecić osobom chcącym zapoznać się z najnowszymi działaniami polskiego kina niezależnego oraz tym, którzy ciekawi są dobrego debiutu polskiego reżysera. 

 

Po projekcji filmowego debiutu Krzysztofa Skoniecznego nastąpiły gromkie brawa oraz krótkie spotkanie z odtwórczynią głównej roli kobiecej w filmie, Jaśminą Polak. Ta debiutująca na ekranie w Hardkor Disko aktorka teatralna jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Chętnie uczestniczyła ona w dyskusji i opowiadała o trudnych scenach z którymi przyszło się jej zmierzyć podczas zdjęć do filmu. Ciekawostką okazała się informacja o wyjeździe integracyjnym ekipy realizującej i aktorów do Berlina. Kruczek polega na tym, że ekipa została napadnięta i okradziona. Ale jak skwitowała sytuację Jaśmina – warto było to przeżyć dla takich niesamowitych emocji. Młoda aktorka bardzo dobrze zaprezentowała swoją postać (której jak sama twierdzi nie rozumie i z którą wolałaby nie mieć do czynienia w życiu prywatnym) i myślę, że nie bez przyczyny nazywa się ją najlepszą debiutującą aktorką filmową.

 

Na sam koniec organizatorzy przygotowali loterię w której do wygrania były m.in.: egzemplarze czasopisma EKRANy, bezpłatne wejściówki do Parku Wodnego w Krakowie, vouchery na kolację ufundowane przez Trattorię Soprano oraz zaproszenia do Kina Pod Baranami. Po losowaniu uroczystość przeniosła się do Pracowni pod Baranami, gdzie studenci mogli spokojnie porozmawiać między sobą o filmie i gdzie czekały na nich liczne zniżki przy barze.