Lifestyle 16.11.2015

Magia ruchu

Bycie fit od wielu lat jest bardzo modne. W Polsce modę wzmocniły znane trenerki od fitnessu, które zarobiły na tym ogromne pieniądze. Jestem pewna, że przynajmniej ,co druga kobieta widziała albo nawet ćwiczyła z nagraniami Ewy Chodakowskiej :)

Ruch jest niesamowicie zdrowy i potrzebny do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Zadajmy sobie teraz pytanie jak często np. biegamy czy chodzimy na siłownię? Uprawiamy jakiś sport? Co robimy dla swojego zdrowia? Znam wiele osób, które posiadają w domu, bo kupiły już dawno temu buty do biegania ale nie biegają. Kupiły karnet na siłownię bądź fitness ale nie chodzą, bo nie mają czasu. Kupienie karnetu albo butów do biegania, to dopiero początek naszej drogi. Nikt z nas nie będzie wyglądał jak gwiazda z pierwszej strony okładki  popularnej gazety, siedząc w domu przed komputerem lub telewizorem. Siedzący tryb życia niestety wpływa na wiele schorzeń naszego organizmu. Zamiast zachwycać się bicepsami kolegi albo płaskim brzuchem koleżanki musimy w siebie uwierzyć i zacząć działać! Działanie, to jeden z elementów do sukcesu. Zastanów się jaka forma sportu najbardziej do Ciebie pasuje? Wolisz biegać czy może chodzić na zajęcia z płaskiego brzucha? Możesz również ćwiczyć w domu ale podstawą są regularne ćwiczenia. Zacznij zwracać uwagę na to, co jesz. Unikaj fast foodów oraz gotowego, pakowanego jedzenia w którym aż roi się od konserwantów oraz wzmacniaczy smaków. Staraj się wybierać produkty lekkostrawne, bogate w białko i wartości energetyczne. Jedz dużo ryb. Koniecznie przynajmniej raz dziennie jedz owoce i warzywa. To one mają w sobie najwięcej witamin i mikroelementów. Korzystaj z wszystkich możliwości ruchu. Masz do wyboru schody i windę, wybierz schody. Na uczelnię możesz dotrzeć tramwajem albo przejść kilka przystanków na nogach, zrób to na piechotę. W domy myjąc zęby, zaciskaj mięśnie pośladków. Kiedy czekasz, aż zaparzy się kawa lub herbata, rób wykroki w kuchni. Czekając na autobus bądź metro, wykonuj spięcia na palcach. Rozciągaj łydki na schodach. W domu rób brzuszki czekając na obiad albo pranie. Rozciągaj się w trakcie przerw reklamowych.

Poczuj magię ruchu, która wyzwala w nas endorfiny szczęścia.

Wprowadzając w życie plan zdrowia warto zrobić sobie na samym początku zdjęcie naszej sylwetki i później powtarzać je raz w tygodniu. Nie ma większej satysfakcji niż późniejsze porównanie zdjęć z samego początku ze zdjęciami po kilku tygodniach treningu. W jednym momencie Wasze samopoczucie i pewność siebie pójdą w górę. Dołóżmy do tego jeszcze konsekwencję i sukces gwarantowany! Pamiętajmy, że kilka tygodni ćwiczeń nie zapewni nam idealnej sylwetki na lata. Konsekwencja jest ważna zarówno w życiu prywatnym, zawodowym jak również w treningach. Dobroczynnym skutkiem konsekwentnego ruchu jest szczęśliwe, wzmocnione ciało. Nie czekaj do jutra! Weź sprawy w swoje ręce! Już dzisiaj przejdź na piechotę do następnego przystanku.