News 11.10.2016

Lotnisko Warszawa Okęcie - jak podróżować wygodnie?

Podróże służbowe dla niektórych osób są niemal na stałe wpisane w specyfikę zawodu albo stanowiska pracy. Sporo ludzi wybiera przemieszczanie się samolotami, ponieważ tak jest szybciej i wygodniej. Ta oszczędność czasu i wygoda również ma znaczenie, gdy chodzi o dojazd do lotniska. W końcu jest to jeden z etapów podróży, jaki powinien również przebiegać bez zakłóceń.
 

Jeszcze niedawno wybór samolotu, jako środka transportu ze stolicy kraju do innych miast w Polsce nie był aż tak oczywisty, ponieważ jeden z najtańszych przewoźników oferował loty z Modlina. Lotnisko to jak wiadomo jest oddalone od centrum Warszawa o około czterdzieści kilometrów, co ogromnie wydłużało czas podróży. Jednak informacja, że firma Ryanair przenosi loty do Wrocławia i Gdańska na lotnisko Chopina, na pewno zachęci do skorzystania z tej oferty. Tutaj odległość od centrum Warszawy to zaledwie kilka kilometrów, więc różnica jest całkiem spora.

Dlatego zapewne więcej osób zdecyduje się na lot służbowy do Wrocławia i Gdańska, jeśli będzie możliwość wylotu z lotniska Chopina. Tutaj również dochodzi kwestia dojazdu do lotniska. Podróż miejską komunikacją to czasem kilka przesiadek i długi czas dojazdu. Na pewnonajwygodniejszą i najmniej problemową sprawą jest dojazd swoim samochodem. Musimy zatem poszukać odpowiedniego parkingu, na jakim pozostawimy auto aż do naszego powrotu.

 

Rezerwacja parkingu przez internet - jak to działa?

Niestety często oficjalne parkingi lotniskowe nie znajdują się wcale tak blisko lotniska, jak również nie mają takiego standardu, jakiego byśmy oczekiwali. Dość uzasadniona może być zatem obawa o własny samochód.

Jest jednak inne wyjście z sytuacji, a mianowicie parkingi prywatne. Ich ogromną zaletą jest to, że bardzo prosto i szybko można taki parking zamówić przez internet. Wiele osób lubi mieć wszystko wcześniej zaplanowane. Dzięki systemowi łatwej rezerwacji online jest to jak najbardziej możliwe. Do tego zyskujemy gwarancję miejsca parkingowego, dzięki czemu nie będziemy się stresowali poszukiwaniem go na ostatnią chwilę. Wystarczy zrobić rezerwację, wydrukować potwierdzenie, przyjechać na miejsce, zostawić samochód i skorzystać z bardzo szybkiego i wygodnego transferu na lotnisko. Po powrocie natomiast wystarczy zadzwonić i w parę minut zjawi się kierowca, który dowiezie nas do naszego samochodu. To proste i bezproblemowe rozwiązanie wybiera już coraz więcej osób. Nie ma się co dziwić, ponieważ prywatne parkingi to również dodatkowe korzyści.

 

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru parkingu?

Ogromnie ważną kwestią jest bezpieczeństwo. Dlatego warto wybierać parkingi, jakie posiadają ubezpieczenie od kradzieży czy różnych szkód.Na prywatnych parkingach o wiele częściej spotykamy się z tego typu ubezpieczeniem. Oprócz tego ważne jest stałe kontrolowanie, kto wjeżdża i wyjeżdża z takiego parkingu. Ważne, aby teren był ogrodzony oraz dobrze oświetlony, a przy tym posiadał stały monitoring.

 

Transfer z parkingu na lotnisko i powrót

A co z transferem? Musi być szybki, wygodny i dostępny często przez całą dobę. Rezerwując parking przez internet, będziemy widzieć, jak to wygląda w danym miejscu. Na pewno ważne byśmy nie musieli martwić się o szukanie i opłacanie taksówki na własną rękę.

Duże znaczenie dla wielu osób ma cena, a ta potrafi być bardzo różna w zależności od tego, jaki parking wybierzemy. Zatem jeśli kogoś zainteresowały połączenia krajowe z lotniska Okęcie, to warto sprawdzić parkingi Okęcie w porównywarce PARKLOT https://www.parklot.pl/pl/parkingi-lotnisko-okecie/. Taka wyszukiwarka pomoże nam odnaleźć najlepszy dla nas parking pośród sporej ilości dostępnych ofert. To na pewno ogromne ułatwienie, które pomoże dopiąć każdą podróż służbową na ostatni guzik.

czytaj także: http://nocuje.net/_artykuly,zobacz/lecisz-w-podroz-zostaw-samochod-na-bezpiecznym-parkingu-pod-lotniskiem/