LEAD4CHANGE – forum młodych w Polsce
Według oficjalnych danych[1], w 2014 roku w Polsce studiowało ponad 1,5 miliona studentów. Popularnym sposobem na urozmaicenie sobie życia studenckiego jest dołączenie do organizacji studenckich, które pozwalają na rozwój zainteresowań, pasji oraz umiejętności. A gdyby tak zorganizować spotkanie, podczas którego wszyscy aktywni studenci będą mieli możliwość porozmawiać na ważne dla ich tematy? Na taki pomysł wpadli członkowie największej międzynarodowej organizacji AIESEC.
Od pomysłu do realizacji
LEAD4CHANGE to ogólnopolskie spotkanie organizacji studenckich, zorganizowane przez AIESEC przy współpracy z innymi największymi podmiotami w Polsce, takimi jak NZS, ESN oraz ELSA. Będzie to pierwsza okazja do zbliżenia wszystkich młodych i zaangażowanych oraz do wspólnej pracy nad tematami ważnymi dla osób kształcących się w Polsce. Konferencja odbędzie się 15 maja 2015 roku w Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na konferencji pojawi się 150 delegatów z organizacji studenckich z całej Polski.
LEAD4CHANGE ma umożliwić studentom dialog na temat sytuacji młodych w kraju. Dać im możliwość zrozumienia roli poszczególnych organizacji oraz stworzyć podstawę do dalszej współpracy i wspólnych projektów. Nie zabraknie również dyskusji, podczas których studenci podzielą się dobrymi praktykami oraz pomysłami na temat rozwoju i zwiększania roli organizacji studenckich w Polsce.
Od dialogu do działania
LEAD4CHANGE to unikalna okazja do tego, aby liderzy organizacji studenckich mogli stworzyć platformę do komunikacji i wspólnych projektów - mówi Przewodnicząca AIESEC Polska, Katarzyna Nabrdalik. Wtóruje jej Katarzyna Widziszowska, prezes Niezależnego Zgromadzenia Studentów: to świetna okazją do wzajemnego poznania się, zrozumienia oraz integracji aktywnego środowiska studenckiego.
Poprzez szkolenia i wymianę doświadczeń pomiędzy studentami przebieg konferencji może na stałe wpłynąć również na wygląd relacji pomiędzy studentami a ich potencjalnymi pracodawcami czy organami władzy: Zebraliśmy moderatorów dyskusji z różnych środowisk – (...) organizacje pozarządowe, firmy, sektor publiczny... Jestem przekonana, że wspólnie dojdziemy do wielu ciekawych rozwiązań i wskażemy kierunek działalności na rzecz studentów. Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na to, że środowisko studenckie jest dynamiczne, zaangażowane, aktywne, a poprzez swoją energię i pasję chce zmieniać wygląd otoczenia w jakim żyjemy -mówi Magda Sowierszenko, kooordynatorka projektu.
Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową oraz wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1591058934475440/
[1] Według badania nie Pracodawca Roku® 2014 (http://pracodawcaroku.org/Badanie)