Podróże 25.05.2016

Last minute – tanie wakacje

Wakacje last minute to świetny pomysł na tanie wakacje bez wcześniejszego planowania. Wybierać możemy z tysięcy różnych ofert, przede wszystkim do turystycznych miejscowości i do dużych aglomeracji miejskich. Takie wakacje kosztować mogą nawet o połowę taniej, niż zakładaliśmy.

 

 

Tanie wakacje w ostatniej chwili

 

Oferty last minute to najlepsza propozycja dla osób, które nie mogą wcześniej zaplanować terminu urlopu lub po prostu chcą zaoszczędzić, kupując bilety i opłacając noclegi w ostatniej chwili. Zniżki są znaczne, wahają się mniej więcej od 20 do 50%. Wystarczy odwiedzić stacjonarną placówkę biura podróży lub znaleźć ofertę w Internecie. Oszczędzimy więc, na wakacjach jedno-dwutygodniowych, od kilkuset do ponad tysiąca złotych na osobę! Oferty last minute dotyczą także wyjazdów na weekend – nie warto spędzać wolnego czasu w domu, gdy można odpocząć i zwiedzić zarazem nowe miejsca. W przypadku braku środków rozwiązaniem są pożyczki na dowód, które spłacimy po powrocie z wakacji.

 

Najpopularniejsze miejsca odpoczynku

 

Wśród ofert last minute najczęściej spotkamy wyjazdy do Grecji, Hiszpanii, Bułgarii czy na Chorwację, a także do Serbii i Czarnogóry. Te ostatnie kraje są atrakcyjne również z tego względu, że jest tam stosunkowo tanio – jeśli wykupimy tylko przejazd i noclegi, wyżywienie i inne koszty wyjdą stosunkowo niedrogo, porównywalnie jak w Polsce lub nawet taniej. Więcej zapłacimy w większych miejscowościach typowo turystycznych, dlatego warto wybierać raczej mało znane, niewielkie miasteczka. Tam zresztą najlepiej odpoczniemy – nie spotkamy tak typowego dla wielkich kurortów zgiełku.

Jeśli jednak wolimy odpoczynek w mieście, dużo jest także ofert promocyjnych na wyjazdy do Pragi, Berlina, Paryża czy Londynu. Jeszcze mniej zapłacimy wyszukując samodzielnie zniżki na noclegi, a osobno na przejazd – wakacje all inclusive zawsze są nieco droższe. Mniejsze zniżki, w zakresie 10-20%, spotkać można na wyjazdy bardziej egzotyczne – do Chin, Tajlandii czy Gruzji. Jednak oferty last minute, z mniejszą czy większą zniżką, dotyczą praktycznie całego świata.