Kultura 06.01.2015

Kraków Sylwestrowym Miastem Królów

Rok 2014 odszedł już i jedyne co nam po nim pozostało to wspomnienia. Osoby zebrane 31 grudnia na najpiękniejszej europejskiej Starówce przeżyły prawdziwie koncertową ucztę. Różnorodność wykonów i samych artystów występujących na scenie zdawała się nie mieć końca! 

 

Na scenie wystąpiły największe polskie gwiazdy, królowe i królowie polskiej estrady, wśród nich m.in. Agnieszka Chylińska, Maciej Maleńczuk, Kayah, Zakopower, IRA, Wilki, Feel, Grzegorz Hyży, Red Lips i Future Folk, Liber i Natalia Szroeder. Królewską zabawę uświetniili uczestnicy programów „X Factor” oraz „Mam Talent!”: Sabina Jeszka, Karolina Duszkiewicz, Julia Olędzka, Mateusz Guzowski, Marcin Spenner, Biba, Red Pop, Pin Up Candy, Patman Crew, Bucket Guys, Krzysztof Drabik i Top Toys.

 

Większość występów naprawdę mogła się podobać i z pewnością zapadną one w pamięci zebranych tłumnie na krakowskim rynku fanów polskiej muzyki. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się zespół Zakopower, Red Lips, Agnieszka Chylińska oraz Future Folk. Ciekawym, kolorowym występem był rozpoczynający cały koncert występ Kayah, która zaśpiewała piosenkę z Nickiem Sincklarem oraz swoje największe hity (jeden w towarzystwie członków zespołu Zakopower). Po niektórych występach wśród publiczności dało się usłyszeć jęk zawodu, spowodowany krótkim czasem koncertu ich ulubieńców. Szampańską zabawę w stolicy Małopolski uświetnił laserowy pokaz, który rozpoczął się równo 
z wybiciem północy.  Był on ciekawą alternatywą dla pokazu fajerwerków i na płycie Rynku Głównego dało się usłyszeć głosy zdumienia spowodowane tym wyborem organizatorów. Nie zmienia to jednak faktu, że cała impreza udała się w stu procentach, a wszędzie słychać było głosy podziwu i uznania dla organizatorów tego wspaniałego Sylwestra, czyli stacji TVN oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego.

 

Imprezę poprowadzili Agnieszka Szulim, Patrycja Kazadi, Marcin Prokop i Olivier Janiak,
a o choreografię widowiska zadbał Agustin Egurrola i tancerze z grupy VOLT.


ZAPRASZAMY DO NASZEJ SYLWESTROWEJ GALERII!! EKIPA PODAJ DALEJ.