News 22.07.2014

KOSMETYCZNY NIEZBĘDNIK NA LATO

Żele, tusze do rzęs, szczotki, kremy, mazidła i pachnidła… Wyjeżdżając na urlop, każda kobieta najchętniej zabrałaby walizkę ubrań i drugą z kosmetykami. Czy jednak cały ten przepych produktów upiększających będzie potrzebny przez tydzień lub dwa poza domem? Spróbujmy ograniczyć listę i wybrać tylko to, co niezbędne dla zdrowia i urody.

 

Czy to w góry, czy nad morze, zazwyczaj pakujemy o wiele za dużo. Zdarza się, że wypchana po brzegi kosmetyczka to połowa naszego ciężkiego bagażu. Nie ma potrzeby, aby brać ze sobą aż tak wiele, a później przemęczać się i dźwigać pękające w szwach torby. Wystarczy ograniczyć ilość i pojemność zabieranych w podróż kosmetyków.

 

Chusteczki i małe opakowania

 

Zamiast kilku płynów do demakijażu, do higieny intymnej czy antybakteryjnego żelu do rąk, lepiej spakować przeznaczone do tego celu odpowiednie rodzaje chusteczek (do demakijażu, higieny intymnej czy odświeżających). Tego typu zamienniki zawierają wyciągi roślinne i wiele odżywczych składników, dlatego nie trzeba się martwić o gorszą jakość pielęgnacji. Są niezbędne w warunkach ekstremalnych, na przykład gdy zabraknie dostępu do wody. Nie przydadzą się także duże opakowania szamponu i żelu pod prysznic, jeśli nie wyjeżdżamy kilkuosobową rodziną. Na jednoosobowy tygodniowy wyjazd z powodzeniem wystarczy 100 ml kosmetyku do włosów (najlepiej 2 w 1, czyli szampon z odżywką) i kolejne 100 ml żelu do mycia ciała. Warto poszukać takich lub mniejszych opakowań – łatwiej będzie zmieścić je do torby. Nie wolno zapominać o produktach ochronnych, przede wszystkim kremach z filtrem i balsamach po opalaniu, a także żelach łagodzących skutki ukąszeń owadów.

 

 Kosmetyki do makijażu

 

I tutaj nie należy przesadzać. Dobieramy skład kosmetyczki do charakteru wyjazdu i potrzeb skóry. Dla osób planujących częste wieczorne wyjścia konieczne będą co najmniej trzy zestawy cieni do powiek, a także eyeliner, puder i bronzer. Nastawiając się na imprezowanie, trzeba spakować różnego rodzaju i koloru maskary, na przykład tusze do rzęs z Maybelline. Gdy podróżujemy do krajów bardzo upalnych lub przewidujemy kontakt z wodą, przydadzą się kosmetyki wodoodporne, które będą jednocześnie chroniły skórę przed poparzeniami lub słoną morską wodą. Jeżeli nie planuje się wielu klubowych szaleństw ani sportowych wyczynów, a jedynie błogi wypoczynek, wystarczą kosmetyki pielęgnacyjne oraz te, służące do podstawowego dziennego makijażu, czyli kremy, podkłady, tusze do rzęs, ewentualnie do brwi. Warto przygotować zestaw cieni do powiek i uniwersalny błyszczyk lub pomadkę. Jeśli dane produkty zajmują zbyt dużo miejsca, można na przykład odsypać lub przelać tylko część kosmetyku do pojemników, w które zaopatrzymy się w każdej drogerii.Tusze do rzęs i kremy do twarzy często sprzedawane są w wersjach podróżnych, opakowaniach o dużo mniejszej objętości.

 

Najlepiej zabierać ze sobą kosmetyki, które już znamy, aby uniknąć niezadowolenia lub, co gorsza, ewentualnych alergii czy problemów skórnych.