News 05.11.2018

Kolorowe opaski odblaskowe na rękę – odblask, o którym nie zapomnisz!

zdjęcie: stock.adobe/alima007

O tym, że gadżety odblaskowe potrafią ratować nam życie, nie trzeba nam przypominać. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak późno kierowca zauważa pieszego, zwłaszcza po zmroku i jak odblaski poprawiają naszą widoczność na drodze. Staramy je się nosić, tak samo, jak staramy się, aby nosiły je nasze dzieci. Ale nie zawsze o tym pamiętamy. Czasem nie zabieramy ich ze sobą z domu, zapominamy wyjąć je z torebki albo zostawiamy w samochodzie. Zdarza się, prawda? Ale może właśnie wtedy będziemy ich potrzebować? Co zrobić, aby nigdy nie zapomnieć o odblasku?

Opaska odblaskowa na rękę – zawsze przy Tobie

Przykładem gadżetu odblaskowego, który z łatwością będziemy mieć zawsze pod ręką, jest opaska odblaskowa na rękę. Opaskę taką zakładamy przed wyjściem i nie musimy już niczym się martwić. Na rynku dostępne są różne rodzaje opasek odblaskowych – możemy wybrać model na przedramię, samozaciskowe opaski na nadgarstek albo opaskę z diodami LED.

Opaski odblaskowe na rzep

Opaski odblaskowe na rzep zakładane są zazwyczaj na ramię. Możemy nosić ja na kurtkach, płaszczach, bluzach, ale także na skórze. Takie opaski odblaskowe bardzo łatwo regulować, dzięki szerokiemu paskowi rzepy. I nawet jeśli ściągniemy kurtkę z opaską, to nie powinna się ona odczepić, więc opaska będzie w tym samym miejscu, choć oczywiście zawsze warto sprawdzić, czy opaska się nie zsunęła albo odpięła. Opaski odblaskowe na rzep mają jeszcze jeden, spory plus, a mianowicie sporą powierzchnię. Wykorzystanie ostrych kolorów, jak żółty czy pomarańczowy, pozwala poprawić nasze bezpieczeństwo także w dzień, kiedy tak wyrazisty element ubioru pozwoli nam być lepiej widocznym na chodniku, przejściu dla pieszych czy poboczu.

Samozaciskowa opaska odblaskowa

Tę opaskę odblaskową pamiętać możemy z czasów dziecięcych – popularny gadżet odblaskowy, który często rozdawany był w szkołach przez różne instytucje i firmy w ramach nauki bezpiecznego poruszania się po drodze. Wprowadzając do praktycznego przedmiotu, jakim jest odblask, element zabawy, a więc sposób zakładania opaski, można łatwiej zainteresować dziecko samym przedmiotem. Owszem, maluch może zostawić w domu albo przedszkolu odblask postrzegany przez niego jako element ubioru, tak jak robi to z czapką, rękawiczkami czy szalikiem, ale na pewno nie zapomni zabawki. Samozaciskowa opaska odblaskowa dla dzieci, dzięki niestandardowemu sposobowi zakładania, może szybko stać się ulubionym gadżetem naszego dziecka. – Kolorowe opaski odblaskowe są też niezwykle tanie, nie będzie więc dla nas problemem kupienie kilku sztuk i pozwolenie dziecku na zmienianie kolorów każdego dnia – dodaje specjalista ze sklepu kamizelkiodblaskowe.com.pl.

 

Opaska odblaskowa z diodami LED

Jeśli już przy gadżetach i ich atrakcyjności jesteśmy, to możemy pójść krok dalej i zakupić opaskę odblaskową z diodami LED. Jest ona co prawda nieco droższa, ale nadal nie kosztuje więcej niż 10 zł. Oprócz tego, że wykonana jest z materiału odblaskowego, dostępnego w różnych kolorach, wyposażona jest także w cztery diody LED. Taka opaska odblaskowa z diodami LED to jeszcze lepsza widoczność po zmroku, a kolorowe diody z pewnością sprawią, że opaskę pokochają także dzieci. – Opaska odblaskowa z diodami LED jest wybierana często również przez rowerzystów, biegaczy czy osoby uprawiające nordic walking, które nie chcą rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu w okresie jesienno-zimowym i w trosce o swoje bezpieczeństwo wybierają gadżety odblaskowe wyposażone w dodatkowe funkcjonalności – tłumaczy specjalista ze sklepu kamizelkiodblaskowe.com.pl.

 

Bez względu na to, jaki rodzaj opaski wybierzemy – opaskę odblaskową na rzep, samozaciskową opaskę odblaskową czy opaskę odblaskową z diodami LED – najważniejsze jest to, że już za niewielkie pieniądze my oraz nasi najbliżsi, możemy cieszyć się wygodnym rozwiązaniem w kwestii zachowania bezpieczeństwa na drodze.