News 14.05.2019

Każda kropla jest ważna - rusza WAMPIRIADA!

Czterysta mililitrów to niewiele, ale czterysta mililitrów pomnożone przez liczbę studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego – to ilość, która może uratować życie. Dzięki Wampiriadzie, ogólnopolskiej, cyklicznej akcji Niezależnego Zrzeszenia Studentów, furtka do udzielania bezinteresownej pomocy staje otworem. To projekt, który od wielu lat wiosną i jesienią każdego roku promuje wśród młodzieży akademickiej ideę honorowego krwiodawstwa.

W tym roku wiosenna edycja Wampiriady na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpocznie się 27 maja i potrwa 3 dni. Chętni do oddania 450 mililitrów krwi będą mogli zgłaszać się w trzech punktach, które zlokalizowane zostaną na trzech różnych obiektach uniwersyteckich; kolejno: 27 maja na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej przy ulicy prof. Stanisława Łojasiewicza 4, 28 maja na Wydziale Biologii przy ulicy Gronostajowej 7 oraz 29 maja w Klubie Studenckim Żaczek przy alei 3 Maja 5.

 

Idea krwiodawstwa ma więcej wspólnego ze studenckimi wartościami niż na pierwszy rzut oka się wydaje. Wzajemna chęć pomocy, dbanie o siebie wokół oraz potrzeba krzyku „jestem, istnieję!” idealnie opisują zarówno społeczność studencką, jak i honorowych dawców krwi – podkreśla Zuzanna Telega, Wiceprzewodnicząca Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego i koordynator Wampiriady.

Wampiriada to wydarzenie cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wśród studentów, ale także w ogóle ludzi, którzy mają potrzebę pomocy innym. Ubiegłą edycję obrazują fantastyczne liczby: 73 osoby oraz 32 850 mililitrów oddanej krwi – dodaje Olga Pawlak, Członek Zarządu ds. PR Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Na krwiodawców czekać będą upominki, które przygotowali partnerzy akcji.