News 10.05.2017

Już w przyszłym tygodniu startują Juwenalia na UEK-u!

Tegoroczne Perła Juwenalia UEK pełne będą muzycznych brzmień na najwyższym światowym poziomie. Na jednym z najbardziej oryginalnych koncertów Juwenaliowych w kraju usłyszymy dużo elektronicznych i alternatywnych brzmień, a także polski hip-hop z najwyższej półki.

18 maja Headliner’em koncertu głównego na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będzie Lost Frequencies znany wszystkim z bardzo radiowych utworów takich jak Are You With Me lub Reality.

Oprócz zagranicznej gwiazdy Lost Frequencies na Juwenaliach UEK wystąpią popularni artyści polskiej sceny muzycznej. Muzyki będzie dużo więcej, ponieważ po raz pierwszy w historii Juwenaliów na UEK-u powstanie druga scena. Sceny podzielone są gatunkami muzyki i tak na scenie głównej oprócz headliner’a usłyszymy niezwykle utalentowaną, młodą artystkę Bovską, duet The Dumplings oraz jedno z największych odkryć polskiej muzyki elektronicznej – Toma Swoona.


Na drugiej scenie czekają nas koncerty czołowych polskich raperów: Zeusa, Palucha i Quebonafide. Ranga wydarzenia, a także ciekawy line-up sprawił, że fani prześcigali się w zakupie wejściówek. Na dwa tygodnie przed koncertem zostały wyprzedane wszystkie bilety i nie będą już dostępne w ogólnej sprzedaży. Do zdobycia będą natomiast jeszcze w trakcie pozostałych wydarzeń organizowanych w ramach Perła Juwenaliów UEK 2017 w licznych konkursach dla uczestników.

Wspomniane pozostałe wydarzenia to aż siedem różnorodnych projektów Juwenaliowych. Pierwsze dwa odbyły się już przed weekendem majowym. Na kampusie UEK 27 kwietnia zgromadzili się wspólnie wszyscy fani gier, aby wziąć udział w UEK Gaming Stage, a wieczorem odbyły się Wybory Najmilszych UEK, których zwycięzcy walczą także w „wyborach” krakowskich. Juwenaliowa karuzela rozkręci się ponownie już 15 maja, kiedy to odbędzie się największy studenci projekt modowy w kraju – Fashion Night. Celem wydarzenia jest promocja młodych, obiecujących, polskich projektantów, którzy niejednokrotnie zaczynają dopiero swoją karierę w świecie mody. W tym samym dniu odbędzie się także X-TRE RUN organizowany w ramach X-tremaliów UEK przy współpracy z Husaria Race Team. X-TRE RUN to bieg przełajowy na terenie Błoń Zabierzowskich, a wziąć udział może każdy, nawet osoby bez doświadczenia.

16 maja kolejne dwa wydarzenia. Na kampusie UEK będzie miał miejsce najbardziej ekstremalny projekt - X-tremalia, a na nim takie atrakcje jak: Archery Tag, ścianka wspinaczkowa, byk rodeo, trening crossfit oraz mma, a także turniej w piłkę nożną. Wieczorem w klubie Kwadrat tradycyjny Przegląd Kapel Rockowych. Spośród blisko 200 zgłoszonych zespołów, pięć młodych kapel wystąpi w finale. Po ogłoszeniu wyników wspólnie będziemy się bawić na koncertach gwiazd głównych – zespołu The Analogs oraz Piotra Zioły.

 

Dzień przed koncertem głównym, 17 maja dwa kolejne studenckie święta.  W ciągu dnia odbędą się Zmagania Wydziałów UEK – rywalizacja wszystkich pięciu wydziałów Uniwersytetu Ekonomicznego w przeróżnych, szalonych konkurencjach. O puchar rektora powalczą studenci, a tematem przewodnim będą Gwiezdne Wojny. Natomiast w momencie, gdy zajdzie już słońce przed wielkim ekranem na Kampusie UEK pojawią się tłumy i wspólnie zobaczą w trakcie Nocy Kinowej dwa filmy świetnie wszystkim znane – Ring i Madagaskar.

Bilety na Przegląd Kapel Rockowych są wciąż dostępne i można je zakupić przez internet poprzez platformę .Going oraz w klubie studenckim ZaUEK. Zapisy na X-TRE RUN dostępne są poprzez stronę internetową. Wstęp na pozostałe wydarzenia oprócz Koncertu Głównego jest wolny.