Kultura 02.11.2014

JULIA MARCELL W KRAKOWIE

9 listopada w klubie Fabryka wystąpi Julia Marcell. Występ promuje jej najnowsze wydawnictwo „Sentiments”

 

Nowy album Julii Marcell to bardzo osobista, najciemniejsza w jej dotychczasowym dorobku opowieść. Jest to również płyta o zupełnie nowym brzmieniu. Nagrana na żywo w Berlinie, wyprodukowana przez Julię i Thomasa Fietza, łączy świeżość i energię koncertowego składu, z bardzo przemyślanymi, zredukowanymi aranżacjami.

 

Julia Marcell + support

Bilety: 40/50 zł

Bilety kolekcjonerskie w przedsprzedaży dostępne online na stronie  http://www.knockoutprod.net, oraz w punktach stacjonarnych Antycafe (Sławkowska 9), stoiska firmy Takt (Galerie Krakowska i Kazimierz)

Bilety systemowe dostępne są w Ticketpro (salony Empik, Mediamarkt i Saturn) oraz Biletomat.pl

 

Wejście:18:30

Start: 19:00                                                                                                                                 

Fabryka, Zabłocie 23, Kraków

 

Julia Marcell (Berlin, Niemcy) pop, synthpop, avant pop:

Od lat rezyduje w Berlinie, gdzie tak na dobre rozpoczęła się jej kariera, ale w minionych paru latach narobiła potężnego zamieszania na polskiej scenie, które przełożyło się między innymi na Paszport Polityki, świetne recenzje płyty "June" oraz sporo znakomitych koncertów.

Julia Marcell wiele zawdzięcza fanom. To właśnie dzięki ich hojnym wpłatom w serwisie Sellaband (50 tys. dolarów) mieszkająca od paru lat w Berlinie wokalistka, pianistka i skrzypaczka mogła nagrać płytę z tak renomowanym producentem jak Moses Schneider (m.in. Beatsteaks, Kreator). A płyta ta, "It Might Like You", zebrała świetne recenzje w różnych częściach świata. Julia tworzy bowiem elegancki, inteligentny pop, którego słuchanie jest czystą przyjemnością, bez względu na to, pod jaką szerokością geograficzną znajduje się odbiorca. Szczebel wyżej Marcell wyszła kapitalną płytą "June" z 2011 roku z kapitalną piosenką "Matrioszka". Wydany na skalę międzynarodową materiał w Polsce spotkał się z wielkim uznaniem i przyniósł pochodzącej z Olsztyna artystce Paszport Polityki. Od czasu Anity Lipnickiej nie było w Polsce równie ciekawej artystki. W Niemczech powstała także następczyni płyty "June". Trzecie studyjne wydawnictwo Julii zostało nagrane na żywo w Berlinie, wyprodukowane przez Marcell i Thomasa Fietza. Artystka zapewnia, że to płyta bardzo osobista, najciemniejsza w jej dotychczasowym dorobku. Premiera jesienią, czyli już niebawem. Bądźcie czujni i wspierajcie Julię Marcell na koncertach!