Finanse 18.10.2016

Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza

Weź udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza i dołącz do elitarnego grona absolwentów jedynej takiej Szkoły w Polsce! Spotkaj się z najlepszymi w Polsce ekspertami w dziedzinie ekonomii, prawa oraz mediów. Poznaj ambitnych studentów polskich uczelni i wygraj atrakcyjne nagrody w konkursie dla najzdolniejszych autorów. 


Głównym celem projektu jest zwiększenie wiedzy studentów na temat najważniejszych zagadnień współczesnej ekonomii, dyskusja o bieżących problemach ekonomicznych, politycznych i prawnych oraz inspiracja do zaangażowania w budowanie społeczeństwa obywatelskiego, a także włączenie się w działania i realizację misji FOR. 
Nagrodą specjalną jest trzytygodniowy letni staż (lipiec/sierpień 2017 r.) w Institute of Economic Affairs w Londynie (z opłaconymi kosztami przelotu i zakwaterowania). Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 25-27 listopada 2016 r. (rozpoczęcie w piątek o godz. 14:00, zakończenie w niedzielę o 16:30) w Warszawie.  Aby wziąć udział w konkursie należy napisać pracę na jeden z poniższych tematów i przesłać ją poprzez specjalny formularz do 31 października br. 


Tematy: 
1. UE na straży wolności gospodarczej i konkurencji w Europie. Studium przypadku. 2. Biurokracja nie jest receptą na rozwój gospodarczy i innowacyjność. Studium przypadku. 


Zajęcia poprowadzą m.in.: 
 Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju;  David Huse, Oficer Orderu Imperium Brytyjskiego, doświadczony menadżer globalnych firm;  Piotr Krupa, Prezes Kruk S.A.;  Michał Kwiatkiewicz, Prezes Zarządu YES Biżuteria sp. z o.o.;  Jerzy Stępień, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Prorektor Uczelni Łazarskiego;  Rafał Sonik, Prezes Zarządu Gemini Holding;  Weiren Zhao, Członek Zarządu TRIring International (Poland sp.z o.o.), Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku;  Tomasz Lis, Redaktor Naczelny "Newsweek Polska", współwłaściciel serwisu internetowego naTemat.pl;  Ewald Raben, Prezes Zarządu Grupy Raben;  Paweł Kowal, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. 

 
Dlaczego warto wziąć udział w Wiosennej Szkole Leszka Balcerowicza? 

  • Zdobędziesz doświadczenie, które z pewnością wzbogaci Twoje CV oraz wiedzę i umiejętności przydatne w życiu zawodowym. 
  • Będziesz miał okazję poznać osobiście wybitnych ekonomistów, prawników, przedsiębiorców i dziennikarzy. 
  • Wśród panelistów znajdą się eksperci z różnych dziedzin, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat problemów gospodarczych Polski i innych krajów oraz sposobów na ich rozwiązanie w duchu wolności gospodarczej. 
  • Poznasz działalność i ekspertów Forum Obywatelskiego Rozwoju, co może zaowocować dalszą współpracą – wiele osób właśnie w ten sposób rozpoczęło działalność w FOR. 
  • Otrzymasz atrakcyjne upominki i będziesz miał szansę na zdobycie cennych nagród: stażu w Institue of Economic Affairs w Londynie oraz nagrody finansowej. 
  • Kto może wziąć udział? 

Do udziału w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza zapraszamy studentów wszystkich lat i kierunków studiów, tegorocznych absolwentów oraz doktorantów (do 32 roku życia), którzy interesują się sprawami polskiej i światowej gospodarki. Jeśli spełniasz powyższe warunki - aplikuj! 


Jak aplikować? 
 
Wystarczy napisać pracę konkursową na jeden z dwóch wybranych tematów (forma: artykuł prasowy, objętość tekstu: do 5 tys. znaków ze spacjami) oraz przesłać ją do 31 października  2016 r. poprzez specjalny formularz dostępny na stronie www.for.org.pl. Prace niespełniające powyższych wymagań nie będą oceniane. 
Spośród nadesłanych prac wyłonionych zostanie 30 najlepszych, a ich autorzy wezmą udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o wynikach mailowo i telefonicznie najpóźniej 8 listopada 2016 r. 
Jakie są nagrody? 
 
Wszyscy uczestnicy seminarium otrzymają dyplomy i nagrody książkowe, a autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody w wysokości: 
 
• I nagroda – 2000 zł; • II nagroda – 1000 zł; • III nagroda – 500 zł. 
Ponadto jeden z uczestników otrzyma możliwość odbycia trzytygodniowego wakacyjnego stażu (2017 rok) w Institute of Economic Affairs w Londynie (z opłaconymi kosztami przelotu i zakwaterownia). 

 
Jakie są warunki uczestnictwa? 
 
Udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza jest bezpłatny. Zapewniamy wyżywienie, a osobom spoza Warszawy - nocleg w hotelu. 
 
Osoby, które zostały zakwalifikowane do udziału w poprzednich edycjach Wiosennej i Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza, nie mogą ponownie wziąć w niej udziału. Każdy uczestnik powinien zapoznać się z poniżej załączonym regulaminem. 
Więcej informacji na: Facebook.com/FundacjaFOR, for.org.pl, Strona wydarzenia