News 10.03.2015

Jaki prezent może sprawić radość młodemu artyście?

Zakup odpowiedniego prezentu dla artysty plastyka bywa trudnym zadaniem. Osoba, która nigdy nie miała do czynienia z rysowaniem, może mieć nie lada problem z wyborem właściwego akcesorium. Niektóre prezenty mają jednak charakter uniwersalny i spodobają się każdemu.

 

Wybierając prezent dla młodego artysty, powinniśmy wykazać się kreatywnością i zrozumieniem dla jego potrzeb. Jeżeli nie chcemy popełnić gafy i zakupić akcesorium, które będzie kolejnym elementem wystroju pokoju, warto zacząć poszukiwania na profesjonalnych stronach i przed podjęciem decyzji zasięgnąć opinii samego zainteresowanego. Młodzi artyści są na ogół bardzo wymagający i wraz z pogłębianiem swoich zainteresowań potrzebują coraz więcej specjalistycznych artykułów plastycznych. Nie wszystkie jednak będą w stanie spełnić ich wymagania.

 

Tuba na rysunki

 

Jeżeli dziecko uczęszcza na kursy rysowania albo planuje w przyszłości zapisać się do szkoły plastycznej, warto już teraz sprezentować mu tubę albo teczkę na rysunki. Tuba to podstawowe akcesorium projektantów, architektów i artystów, które wyróżnia młodego plastyka z tłumu.

 

Zestaw do kaligrafii

 

W dawnych czasach nauka kaligrafii miała kształtować charakter i cierpliwość; była także podstawowym przedmiotem w szkołach. Obecnie sztuka starannego pisania odchodzi w niepamięć. Wręczając dziecku zestaw do kaligrafii, możemy jednak rozbudzić w nim pasję i sprawić, że zainteresuje się tą formą ekspresji artystycznej i wyrobi ładny charakter pisma (źródło: http://kaligrafia.info/samouczek-kaligrafii/sprzet-i-materialy-do-kaligrafii).

 

Szkicowniki, podobrazia, płótna i krosna

 

Bloki, szkicowniki, zeszyty, tektury – każdy artysta musi mieć grunt pod tworzenie dzieł. Jeżeli nie mamy pomysłu na oryginalny i niebanalny prezent, wręczmy naszemu dziecku duży szkicownik. Na pewno będzie zadowolone.

 

Artyści, którzy z dużym zapałem oddają się sztuce malarskiej, z pewnością będą zadowoleni z podobrazia albo płótna. Podobraziem nazywamy gotowe do malowania naciągnięte płótno, które jest idealnym wyborem, jeśli chodzi o prezent dla młodych adeptów malarstwa. Samo płótno jest natomiast dedykowane osobom, które posiadają już pewne doświadczenie i potrzebują własnego nietypowego formatu podkładu.

 

Profesjonalnym dodatkiem do płótna są sztalugi – młody artysta poczuje się wówczas jak prawdziwy malarz. Przykładowe modele znaleźć można chociażby na stronieplastyczne-lublin.pl.

 

Wybór przyborów i akcesoriów malarskich powinien być w pełni przemyślany i intencjonalny. Zakup kolejnego kompletu kredek czy ołówków na pewno nie sprawi radości naszemu artyście – zamiast dublować artykuły plastyczne, spróbujmy poszukać czegoś nietypowego i rozbudzić w młodym człowieku pasję tworzenia.