News 13.04.2021

Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

Estetyka, funkcjonalność oraz ergonomia to cechy wyróżniające zabudowy meblowe. Coraz częściej decydujemy się na to rozwiązanie, zarówno w pomieszczeniach przestronnych, jak i w niewielkich kuchniach, które trudno zaaranżować z wykorzystaniem klasycznych mebli. Nieodłącznym elementem zabudowy jest także sprzęt, który ukrywamy za frontami. Należy do niego zmywarka, bez której trudno dziś wyobrazić sobie codzienne życie. Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

 

Rodzaje sprzętu i wielkość

Na początku warto zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy sprzętem zabudowywanym, a umieszczanym w meblach. AGD zabudowywane to wszystkie urządzenia, które instalowane są wewnątrz szafek. Zmywarki tego rodzaju nie mają własnego frontu – do drzwiczek przykręca się fronty meblowe. Natomiast sprzęt umieszczany w meblach to urządzenia wolnostojące, na których układa się na przykład blat. Jednak nie są one na stałe wmontowane w zabudowę.

Oczywistą kwestią jest dopasowana do mebli wielkość zmywarki. Chodzi nie tylko o jej szerokość, ale także wysokość i głębokość. W sklepach spotkamy najczęściej standardowe wymiary sprzętu AGD, jednak warto przed zakupem dokładnie sprawdzić, jaka zmywarka będzie pasować do przygotowanych mebli. Kolejnym aspektem są podłączenia elektryczne, wodne i kanalizacyjne, które powinny być umieszczone tak, aby bez trudu można je było wpiąć do domowej instalacji.

Funkcje

Niezależnie czy decydujecie się na zakup zmywarki wolnostojącej, czy też do zabudowy, trzeba przemyśleć, jakie funkcje sprzętu będą przydatne. Zacznijmy od podstawowych programów, czyli mycia codziennego. To najpopularniejsza funkcja, jaką wykorzystujemy do mycia przedmiotów niezbyt zabrudzonych. Jeśli planujecie myć w zmywarce na przykład delikatne szkliwo, wówczas dobrze jest poszukać urządzeń, które posiadają program dopasowany do tego rodzaju naczyń. Bardzo przydatną funkcją jest oszczędzanie wody i energii. Sprzyja temu opcja „połowa wsadu”. Do zmywarki można włożyć niewiele naczyń, a urządzenie samo dozuje ilość wody oraz środka czyszczącego.

Wygodnym rozwiązaniem jest także programowanie cyklu mycia. Można precyzyjnie określić, o jakiej godzinie zmywarka ma się uruchomić, by na przykład rano lub po powrocie z pracy wszystkie naczynia były gotowe do ponownego użycia. Na dodatkowych funkcjach nie warto oszczędzać, ponieważ automatyzują i upraszczają codzienne czynności. Jeśli przeszkodą w zakupie zmywarki jest jej cena, skorzystajcie z możliwości, jakie daje pożyczka pozabankowa.
 

Gdzie kupić zmywarkę?

Najczęstszą odpowiedzią na to pytanie będzie sklep. To prawda, jednak jeśli zlecacie przygotowanie zabudowy meblowej stolarzowi, który oferuje także dopasowane urządzenia AGD, warto skorzystać z tej opcji. Zyskujecie gwarancję prawidłowego dopasowania sprzętu do wymiarów zabudowy oraz oszczędzacie pieniądze. Najczęściej bowiem zakup mebli oraz pełnego wyposażenia w jednej firmie wiąże się z atrakcyjnymi rabatami. W sfinansowaniu kosztów zabudowy pomocna będzie pożyczka pozabankowa.