Lifestyle 27.12.2017

Jak zorganizować ślub i wesele na własną rękę?

Organizację ślubu i wesela można zlecić lub zająć się nią samemu. Choć pracy będzie więcej to zdecydowanie przygotowania na własną rękę dadzą nam więcej satysfakcji. Najważniejsze to stworzyć dobry i bardzo dokładny plan działania, a następnie krok po kroku go realizować.
 

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, dlatego chcemy, aby było przygotowane ze starannością, wywarło wrażenie na rodzinie i bliskich oraz zapadło w pamięci na długo. Zanim jednak tak się stanie przed Parą Młodą praca, związana z przygotowaniami. Na początek warto ustalić najważniejsze kwestie: datę uroczystości, miejsce wydarzenia oraz liczbę gości. Następnie Narzeczeni mogą przystąpić do kolejnych kroków.

 

Jak poukładać pracę przy przygotowaniach?

Po zarezerwowaniu daty i miejsca kolej na następne ważne kwestie: zespół, fotograf oraz kamerzysta, transport, suknia ślubna i garnitur… Całość musi spiąć motyw przewodni przyjęcia od którego zależeć będą dekoracje, dodatki czy wystrój. Inspiracji warto poszukać w internecie, znajdziemy teraz wiele portali oraz blogów dedykowanych ślubom oraz najnowszym trendom wraz z konkretnymi podpowiedziami. Na tym etapie możemy poprosić o pomoc kogoś bliskiego, np. mamę, przyjaciółkę lub siostrę, które doradzą w podjęciu decyzji. Pozostanie jeszcze wiele pracy przy małych, ale wciąż ważnych drobiazgach: zaproszeniach, upominku dla gości, podziękowaniu rodzicom, pierwszym tańcu czy animacji dla dzieci podczas wesela.

 

Skonfrontuj marzenia z budżetem

Pamiętajmy, że nasza uroczystość ma nie tylko ramy czasowe, limitowaną liczne atrakcji, ale także ograniczony w ustalony sposób budżet. Warto raz na jakiś czas kontrolować jak wyglądają zaplanowane wydatki, a jak przedstawia się rzeczywistość. Pozwoli to przesunąć niektóre kwestie, wymienić je czy zastąpić innymi pomysłami. Dobrym pomysłem będzie prowadzenie notesu z planem całego przedsięwzięcia. Może to być tradycyjny notatnik lub aplikacja w telefonie, która pozwoli zapanować na chaosem przygotowań. Przykładowy Organizer Ślubny oferuje platforma ślubna Wedding.pl. To narzędzie pomocne w samodzielnej organizacji ślubu i wesela, jest całkowicie bezpłatne i doskonale sprawdzi się do zaplanowania budżetu ślubnego, sporządzenia listy ślubnych zadań czy też listy gości wraz z zaplanowaniem ich usadzenia przy stołach.

 

Foto: Unsplash.com