Finanse 01.06.2021

Jak zdobyć szybko pieniądze z niską zdolnością kredytową?

Zadłużenie to coś, co każdy chciałby uniknąć. Czasem jednak życie pisze inne scenariusze i wpadamy w spiralę zadłużenia, z której trudno się wydostać. Jak się jednak okazuje, nawet osoby w najgorszej sytuacji mogą jakoś wygrzebać się z finansowych tarapatów. Czasem pomaga kolejna pożyczka, lecz nim się na nią zdecydujemy, powinniśmy to dokładnie przemyśleć.

 

Spirala zadłużenia - jak działa?

 

O spirali zadłużenia mówimy wtedy, gdy nie mamy środków na to, by spłacać zobowiązań, niezależnie jakiego są rodzaju - kredyty gotówkowe, hipoteczne, pożyczki pozabankowe itp. Ta sytuacja powoduje, że znów korzystamy ze wsparcia finansowego, aby uregulować wcześniejsze długi - to jednak pogrąża nas jeszcze bardziej w trudnej sytuacji finansowej. 

Kształt spirali nie jest tu przypadkowy - kręcimy się w niej coraz bardziej, a im dłużej to trwa, tym trudniej z niej się wydostać. W krytycznym momencie nie dość, że nie mamy gdzie pożyczyć pieniędzy, to zadłużenie rośnie w zastraszającym tempie. Czy można jakoś poradzić sobie w tej sytuacji? Niektóre  firmy oferują pieniądze dla osób mocno zadłużonych i z niską zdolnością kredytową, ale czy to rozwiązanie dla nas?

 

Ważne pytania - szukajmy na nie odpowiedzi

 

Zadłużenie wpływa negatywnie na całe życie, na każdy jego aspekt, na relacje rodzinne, kontakty z innymi. Najgorzej, gdy sytuacja wymyka nam się całkowicie spod kontroli i w konsekwencji do naszych drzwi puka komornik. Czy w tej sytuacji możemy jeszcze uzyskać pożyczkę, by oddać dług? Czy to raczej niemożliwe? A jeśli nawet się da, to czy nie ryzykujemy jeszcze mocniej? Pamiętajmy, że choć istnieją firmy, które udzielą nam takiej “ratunkowej” pożyczki, to osoby borykające się z zajęciami komorniczymi muszą dokładnie przemyśleć ten krok. Czy nam się to kalkuluje? Czy rzeczywiście pomoże nam to się wydostać ze spirali długów, czy jeszcze mocniej nas w nią wpędzi?

 

Dla kogo pożyczka z komornikiem?

 

Pożyczki z komornikiem są przeznaczone dla osób w najtrudniejszej sytuacji, gdyż nie tylko nie posiadają oni zdolności kredytowej, ale też zdecydowaną większość dochodów przeznaczają na spłatę długów. Tego rodzaju wsparcie może zostać przyznane każdemu, kto ma już inne zobowiązanie finansowe, figuruje w bazach dłużników, czy posiada negatywną historią kredytową. Jest też przeznaczone dla osób, które mają niską zdolność kredytową. Żeby uzyskać tego rodzaju pożyczkę, wystarczy przedłożyć najważniejsze dokumenty: dowód osobisty, podać numer konta bankowego i zostawić dane kontaktowe. 

 

Kiedy to dobry pomysł?

 

Jak wspomnieliśmy, przed wzięciem pożyczki musimy dokładnie wiedzieć, że uda nam się ją spłacić. To absolutna podstawa, by dokonać rzetelnej oceny swojej sytuacji finansowej. Bez tej analizy lepiej nie ryzykować. To również dobra opcja, jak mamy świadomość, że nasze kłopoty finansowe są tylko tymczasowe, tym bardziej że w najbliższym czasie oczekujemy sporego zastrzyku gotówki. Pamiętajmy też, że jak chcemy mieć pewność, że otrzymamy wsparcie, wybierzmy firmę pożyczkową, która nie sprawdza baz dłużników. Zyskujemy dzięki temu pewność, że nawet nasza trudna sytuacja finansowa i niska zdolność kredytowa nie przeszkodzą nam w uzyskaniu pomocy.

 

Zawsze miejmy na uwadze, że choć pożyczki na spłatę zadłużeń komorniczych są dość chętnie przyznawane, to należy je, tak, jak inne, spłacić. Mówiliśmy już o tym wielokrotnie, ale także i tu w podsumowaniu warto to przypomnieć. Najważniejsze to zadać sobie pytanie, czy taka pomoc rzeczywiście zaprocentuje, przysłuży się w poprawieniu sytuacji życiowej, czy wręcz przeciwnie - wpędzi nas w jeszcze większe kłopoty?