Finanse 12.09.2016

Jak zaoszczędzić na remoncie?

Remont dla wielu z nas kojarzy się z głównie z bałaganem, jednak o wiele ważniejszą kwestią są koszty, zazwyczaj dość pokaźne. Dlatego przed rozpoczęciem warto zaplanować większość wydatków. Czy da się w ogóle w jakiś sposób zaoszczędzić na remoncie oraz co zrobić, kiedy remont rozpoczęty a koszty przekraczają budżet?

 

Przy planowaniu remontu należy kierować się myślą „raz a dobrze”. Często słyszymy, że aby zaoszczędzić na remoncie, warto szukać tańszych zamienników materiałów albo zrobić cały remont w całości samemu. Jest to jakaś metoda, jednak w przyszłości może to nas wiele kosztować. Warto pamiętać, że wykorzystanie produktów z niższej półki lub zaoszczędzenie na specjalistach może owocować popękaną glazurą, porysowaniem paneli podłogowych, odklejającą się tapetą itd. To naturalne, że chcemy na wszelkie możliwe sposoby obcinać koszty remontu, jednak warto uważać, aby chęć oszczędzania nie kosztowała nas w rezultacie więcej niż uzyskane oszczędności. Jest jednak kilka sposobów, które pomogą i pieniądze w portfelu zatrzymać, i remont zrobić na dobrym poziomie. 

 

1.Wietrzenie magazynów.

Podobnie jak w sklepach z odzieżą, w placówkach z artykułami budowlanymi też bywają wyprzedaże. Taniej możemy wtedy nabyć różne dekoracje, meble, a nieraz nawet skorzystać z darmowych usług. Ponadto, za mniejszą cenę kupimy produkty z górnej półki, w taki sposób nie tylko zaoszczędzimy, ale też wykonamy remont z lepszych jakościowo materiałów. Wystarczy więc poszukać okazji, a na pewno upolujemy coś dobrego za przystępną cenę.

 

2. Porównuj

Ceny na ten sam towar w różnych sklepach mogą znacząco się różnić, dlatego aby skorzystać z najlepszej oferty, warto samodzielnie lub za pomocą specjalistycznych porównywarek zestawić propozycje kilku sklepów. Według szacunków ekspertów jest to dosyć popularne rozwiązanie, bo aż 9 mln Polaków kieruje się zasadą „nie kupię, zanim nie porównam”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z artykułem pod linkiem: http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/nie-kupie-zanim-nie-porownam-czyli-jak,61,0,2128957.html.

 

3.  Rady od specjalistów za darmo

Niektóre sklepy budowlane oferują darmowe rady specjalistów, ponadto można skorzystać z  pomocy studentów z APS, którzy bezpłatnie udekorują Twoje wnętrze w celu wzbogacenia swojego portfolio. Dzięki cennym wskazówkom będziemy mogli proste czynności związane z remontem załatwić na własną rękę. Natomiast renowacje instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej lub inne prace, które są niezłym wyzwaniem dla początkującego, lepiej zostawić fachowcom.

Remont w toku, a kasa się kończy?

 

Zazwyczaj remont pochłania prawie dwa razy więcej od szacowanej kwoty. W związku z tym może trwać on kilka miesięcy, a nawet kilka lat. Żeby uchronić siebie od takiej sytuacji, warto na etapie planowania remontu określić kwotę rezerwową, którą można będzie przeznaczyć na nieprzewidziane wydatki. Jeśli jednak remont już trwa, a wystarczającej sumy nie masz – skorzystaj z szybkiej pożyczki, na przykład takiej jak pożyczka w ratka.pl. Pozwoli Ci to szybko skończyć z bałaganem oraz z innymi niedogodnościami związanymi z remontem, a gotówkę zwrócisz jak już będzie po wszystkim.