News 23.06.2017

Jak tanio, skutecznie i bez umowy wysłać przesyłkę międzynarodową?

Brak umowy z firmą kurierską nie jest przeszkodą, aby  tanio wysyłać przesyłki międzynarodowe. Oferta DHL Parcel obejmująca wysyłkę paczek do 28 krajów Europy udowadnia, że nawet bez deklarowania miesięcznej liczby przesyłek klienci indywidualni i biznesowi mogą nadać paczkę z ubezpieczeniem w cenie.

Zarys oferty przesyłek międzynarodowych DHL Parcel

DHL Parcel ma w ofercie gotówkowe pakiety przesyłek krajowych oraz przesyłki międzynarodowe realizowane do 28 krajów Europy, w tym do: Austrii, Belgii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier, Bułgarii, Chorwacji, na Cypr, do Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, na Maltę, do Monaco, Portugalii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Zostanie ona doręczona do rąk własnych adresata przez kuriera DHL Parcel. Jeśli decydujemy się na przesyłkę międzynarodową do takich krajów, jak: Bułgaria, Cypr, Estonia, Dania, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Rumunia i Szwecja to odbiorca będzie mógł ją podjąć w lokalnym punkcie Partnera DHL Parcel.

W DHL Parcel klienci mają do wyboru 4 opcje paczek międzynarodowych:

  • S - gdzie suma najkrótszego i najdłuższego boku ma nie więcej niż 50 cm,
  • M - gdzie suma najkrótszego i najdłuższego boku ma od 51 do 80 cm,
  • L - gdzie suma najkrótszego i najdłuższego boku ma od 81 do 120 cm,
  • XL - gdzie suma najkrótszego i najdłuższego boku ma od 121 do 180 cm.

Powyższe paczki wysyłane w ramach usług DHL Parcel za granicę, nie mogą być cięższe niż 30 kg. Gdy chcemy wysłać przesyłkę o wymiarach większych, niż podane, do kosztów przesyłki dochodzi opłata za element niestandardowy, która wynosi 120,33 zł netto (148 brutto).

Każda z paczek S-XL jest ubezpieczona w cenie do kwoty 500 euro. Można też za 10 zł netto wykupić dodatkowe ubezpieczenie do wartości 6500 zł. Najtańsze paczki bez podpisywania dodatkowej umowy z firmą kurierską, klient może wysłać w cenie już od 68 zł.

Nadawanie i wysyłka paczek międzynarodowych

Klienci DHL Parcel mogą nadać przesyłki międzynarodowe w jednym z 1100 punktów partnerskich w Polsce, m.in. w salonach Inmedio, Relay, 1minute oraz w lokalnych punktach usługowo-handlowych. Są one dostępne w większości miast w Polsce.,często do późnych godzin wieczornych, a nawet w soboty.Aby znaleźć miejsce, w którym dokonamy nadania paczki zagranicznej w DHL Parcel, wystarczy odwiedzić adres https://parcelshop.dhl.pl/mapa?type=fm.

Obsługa punktu partnerskiego pomoże dopełnić wszystkich formalności związanych z nadaniem paczki oraz przyjmie opłatę naliczoną zgodnie z cennikiem DHL Parcel. Nadawca może śledzić przesyłki online na stronie https://sprawdz.dhl.com.pl/. Otrzyma także darmowe powiadomienia na wskazany adres e-mail o wyjściu przesyłki za granicę oraz o jej doręczeniu do odbiorcy.