News 28.02.2014

JAK SIĘ UBRAĆ KIEDY PADA DESZCZ?

Za nami piękne letnie dni, nieubłaganie zbliża się jesienna słota, wiatr i niskie temperatury. Kiedy na dworze robi się szaro i nieprzyjemnie, nasz stój tym bardziej powinien dodać nam otuchy oraz sprawić, że każdy dzień stanie się radośniejszy. Czasami jednak niełatwo znaleźć stylizację, która będzie nie tylko modna, lecz także praktyczna i pasująca do kapryśnej, jesiennej pogody.

 

 

Jakie buty na deszcz?

Jesienią dobre buty to absolutna podstawa! Nawet najpiękniejsza stylizacja nie ochroni nas przecież przed przemoczonymi nogami i przeziębieniem. Oczywiście, prym wiodą wszelkiego rodzaju kalosze, które w niczym nie przypominają topornych, ogromnych butów, noszonych przez nas w dzieciństwie. Dziś mamy do wyboru eleganckie, krótkie kalosze w stonowanych odcieniach, czy też zabawne kalosze w kolorowe wzory bądź napisy. Jeśli nie możesz przekonać się do tego rodzaju obuwia, wybierz równie modne kauczukowe baleriny czy półbuty. W chłodniejsze dni trzeba już wskoczyć w botki – do wyboru mamy modele klasyczne, eleganckie sznurowane, wyluzowane kowbojki czy modne buty sportowe na koturnie. Pamiętajmy, że nie każde sprawdzą się podczas deszczu – na przykład zamszowe będą słabym pomysłem.

 

Co nas ochroni przed deszczem?

Kolejnym krokiem do skompletowania jesienno-deszczowej stylizacji będzie dobry płaszcz. Powinien on przede wszystkim odpowiadać naszym indywidualnym gustom i podkreślać nasz niepowtarzalny styl, najlepiej jednak, jeśli będzie także dość dobrze chronił nas przed deszczem. Dlatego dokonują wyboru kierujmy się nie tylko aktualnymi trendami, lecz także jakością materiału i jego grubością. Wiadomo jednak, że nawet najlepszy płaszcz nie ochroni nas całkowicie przed skutkami opadów atmosferycznych. Dlatego warto zainwestować w płaszcz przeciwdeszczowy – w sklepach znajdziemy zarówno eleganckie, jak i zabawne modele, które sprawią, że podczas deszczu będziemy się świetnie bawić. Przejrzyj modne marki na Zalando i znajdź coś dla siebie!

 

Pora na akcesoria

Kiedy robi się zimno, pojawiają się nowe możliwości... w postaci rękawiczek, szalików, chust czy czapek. To świetna okazja do pokombinowania z modą i szukania nowych inspiracji, rozwiązań oraz stylizacji. Na topie są neonowe, odważne dodatki, które łączymy z bardziej klasyczną, stonowaną podstawą. Wspaniałym dodatkiem będzie też niezwykle praktyczny parasol – dobrany do całego stroju podkreśli jego charakter i doda nam klasy.