Jak najlepiej filtrować wodę z kranu?
Najlepszą opcją na filtrowanie wody z kranu jest połączenie kilku filtrów: mechanicznego, węglowego i UV. Takie filtry do wody pozwalają oczyścić wodę pitną z wielu zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych bez spadku jej jakości.
W wypadku wody mocno zanieczyszczonej, najlepiej pasują systemy odwróconej osmozy, które pozwalają usunąć wszystkie rodzaje zanieczyszczeń . Po użyciu mineralizatora, woda ta pod kątem zawartości głównych pierwiastków jest na poziomie wody kranowej i źródlanej.
Gdy woda z kranu wykorzystywana jest głównie w urządzeniach gospodarstwa domowego, połączenie filtrów mechanicznego, węglowego i zmiękczającego pozwoli na usunięcie z niej części zanieczyszczeń chemicznych i nadmiaru jonów magnezu i wapnia, zapobiegając osadzaniu się kamienia.
Należy pamiętać, że nie zważając na rodzaj wybranych filtrów konieczne jest ich regularne czyszczenie i wymiana. Tylko właściwe użytkowanie zapewni nam polepszenie jakości wody. Ponad to istnieją także inne filtry, które można stosować w przypadku przekroczenia norm azotanów czy żelaza, lub pozwalające na jonizację wody. Zarówno woda z kranu, jak i systemu odwróconej osmozy, zazwyczaj nie zawierają takiej ilości pierwiastków jak dobrej jakości wody mineralne. One są na poziomie wód źródlanych, ale gorsze niż wody mineralne.
Jeśli chcesz mieć pewność, że woda zostanie porządnie przefiltrowana, połącz filtry: mechaniczny, węglowy i dezynfekujący (UV). Zestaw ten pozwoli zarówno na usunięcie dużych zanieczyszczeń mechanicznych, jak i wielu szkodliwych związków chemicznych i unieszkodliwienie znajdujących się w wodzie mikroorganizmów.
Filtry, a dokładniej wkłady filtrujące, umieszcza się w przeznaczonych do tego korpusach/obudowach. Większość korpusów jest uniwersalnych, umieszcza w nich dowolnego typu filtry, które pasują do korpusów danego producenta. W zależności od potrzeb i przeznaczenia korpusy można zakupić w różnych konfiguracjach: pojedyncze korpusy, w których umieszczamy jeden, wybrany typ wkładu filtrującego, potrójne połączone zestawy korpusów do umieszczenia (np. w domach jednorodzinnych) lub pod zlewem, w których montujemy wybrane przez nas filtry. Dokładny sposób instalacji i montażu mogą się różnić pomiędzy produktami różnych producentów.