Kultura 11.02.2015

IV OGÓLNOPOLSKI BAL SYMPATYKÓW ROSYJSKIEGO. CHARYTATYWNIE

To przykre, że zwykli ludzie  stają się ofiarami zagrywek propagandowych prowadzonych przez elity rządzące zarówno w Rosji, na Ukrainie jak i… w Polsce. Konflikt na linii  Zachód - Wschód, jaki ma miejsce za naszą wschodnią granicą, jest bezwzględną, geopolityczną walką o strefy wpływów, surowce i rynki zbytu.  Cierpią na tym zwykli obywatele, którzy są systematycznie podżegani do wojny, nienawiści i szufladkowania. A przecież tak być nie powinno…

Bal Sympatyków Rosyjskiego to kolejna, po polsko- rosyjsko-ukraińskim Wieczorze Słowiańskim inicjatywa społeczna Dawida Łasuta - krakowskiego działacza, podróżnika i dziennikarza, której celem jest łączenie ludzi wbrew partykularnym interesom „wierchuszki”  i propagandzie.

„Obecna sytuacja to paranoja. Coraz częściej Polska kojarzy się Rosjanom ze stertą gnijących jabłek,  a my postrzegamy wschodnich sąsiadów tylko i wyłącznie przez pryzmat legendarnych pustych półek. W obu przypadkach mamy do czynienia z celowym wyolbrzymianiem faktów i manipulacją medialną. Słusznie, że „trzymamy” z Zachodem, wcale nie musimy Rosji kochać – te czasy na szczęście już minęły, ale choćby z powodu naszego położenia powinniśmy złapać odrobinę dystansu i nauczyć się współpracować również z tym krajem. Ludzie wszędzie są tacy sami, a szansą na łagodzenie konfliktów jest dialog międzykulturowy. Właśnie dlatego od lat promuję nasz kraj w Rosji oraz kulturę naszych sąsiadów w Małopolsce. Czynię to z pasji i z pasją! To ważna i słuszna inicjatywa” – mówi Dawid Łasut.

 

W programie balu występ fantastycznych wokalistów - Sashy Strunin, Michała Szpaka oraz Natalii Wojtas. Chwila z rosyjską poezją w wykonaniu Magdaleny Kozińskiej. Ponadto wystawa prac artystki Maggi Piu oraz malarki Natalji Sawkinej. Nie zabraknie czerwonego dywanu, gigantycznego tortu- niespodzianki ufundowanego przez cukiernię „Michalscy”, degustacji wina z winiarni „Klimaty Południa” oraz obfitego stołu słowiańskich przysmaków. Odbędzie się licytacja charytatywna w słusznej sprawie – zebrane środki umożliwią operację drugiego oczka dla 3-letniego Zachariasza Witkowskiego ze Stanisławowa na Ukrainie. Ach, cóż to będzie za bal!

 

Ogromne podziękowania dla partnerów przedsięwzięcia : biura podróży „Oasis Tours”, salonów meblowych „VINOTTI”, „Mercator Medical”, kwiaciarni „SofiFlora”, „Media Billboards”, „Femmalium” MED.&SPA,  biura podróży „Bezkresy” oraz „Arion”, pensjonatu „Ryś” w Bukowinie, SJO „Titanum”, mydlarni „u Franciszka” oraz restauracji „Krakowskie Przedmieście” i „Balkan Express Grill”.

Miejsce i czas : 14.02 (sobota) PARK INN by Radisson START: 20.00

Symboliczna opłata za uczestnictwo: 120zł/osoba

Zgłoszenia: biuro@efektywnyrosyjski.pl , 692 996 825

 

Więcej informacji nt. wydarzenia znajdziecie na fb-kowym profilu organizatora : https://www.facebook.com/EfektywnyRosyjski?pnref=lhc