Kultura 03.04.2019

Internetowy antykwariat - marzenie miłośników literatury

Wszystkie książki na domowych półkach są już przeczytane? Zastanawiasz się nad sensem wydawania pieniędzy na kolejne powieści, które szybko pochłoniesz? Trudno jednak byłoby żyć bez dobrej literatury, dlatego warto zapoznać się z ofertą antykwariatów. Obecnie sprzedaż i zakup są możliwe także przez Internet!

Sprzedaż przeczytanych książek  - antykwariat online

Idea antykwariatu znana jest już od wieków. Przeczytanie książki po prostu nie są już potrzebne. Oczywiście, niektóre stanowią pamiątkę lub kochamy do nich wracać. Zdecydowana większość jednak zalega na półce. Z drugiej strony, trudno byłoby przecenić wartość dobrej książki. To dzieła literackie, które wzruszają, bawią i uczą. Wyrzucanie książek lub oddawanie ich na makulaturę, nie jest więc dobrym rozwiązaniem. Przeczytana literatura to nie odpadek. Takie książki warto oddać innym czytelnikom lub jeszcze lepiej - sprzedać. W przypadku sprzedaży nie tylko umożliwimy dalsze życie książce, ale także zyskamy fundusze na zakup kolejnej. Czytanie nie będzie już kosztownym hobby, tylko formą racjonalnej wymiany. Oczywiście nie każdy ma czas na podróże po antykwariatach stacjonarnych. Dlatego powstały antykwariaty online. Antykwariat internetowy pozwala na sprzedaż i zakup książek za pośrednictwem poczty lub kuriera. Najlepsze antykwariaty pokrywają koszty przesyłki sprzedawanej literatury. Dzięki temu, sprzedający nie musi od otrzymanej kwoty odejmować żadnych dodatkowych opłat. 

Internetowy antykwariat z nowymi bestsellerami

Poszukujesz najnowszych bestsellerów, takich jak powieści Jojo Moyes, cykl "Pieśń Lodu i Ognia" (R.R. Martin), "Kołysanka z Auschwitz" (Mario Escobar), dreszczowe B.A. Paris, a może seria o policjantach z Lipowa Katarzyny Puzyńskiej? Znajdziesz je nie tylko w księgarniach, ale także w dobrych antykwariatach. Są to na dodatek antykwariaty internetowe, więc książka trafi prost w Twoje ręce bez wychodzenia z domu. Dostępne są tam książki w świetnym stanie, za to w cenie o wiele niższej niż jest to zazwyczaj! Dzięki temu, zyskujesz możliwość czytania na bieżąco, bez ryzyka wydania całych oszczędności. Najlepsze miejsca charakteryzuje profesjonalna obsługa, sprawność wysyłki i selekcja skupowanych książek. Bardzo często, istnieją konkretne wymogi dotyczące pozycji sprzedawanych. Ważny jest stan w jakim znajduje się książka, a także tematyka i aktualność zawartych w niej informacji. Najczęściej skupowane są książki najnowsze, wydane po roku 2007, kiedy wprowadzony został nowy system ISBN. Wpływa to pozytywnie na renomę antykwariatu i stan dostępnej do zakupu literatury. 

 

Na uwagę zasługuje na przykład innowacyjny https://skupszop.pl/, gdzie dostępne są wyselekcjonowane książki. W przypadku sprzedaży firma pokrywa koszty wysyłki książek! To wypłacalny, godny zaufania antykwariat. Pomysł jest spełnieniem marzeń wszystkich miłośników literatury. Na półkach tworzy się puste miejsce na nowe książki, które zakupić można za niską cenę. To najnowsze bestsellery, kolejne części słynnych serii literackich, ulubione kryminały i literatura kobieca - każdy znajdzie coś dla siebie.