News 18.12.2015

Internet – nieograniczone i tanie źródło wiedzy

Internet jest źródłem wielu ważnych informacji oraz cennym wsparciem dla wszystkich uczniów i studentów. To dzięki niemu zdobywanie specjalistycznej wiedzy staje się łatwiejszym i tańszym zadaniem. Z jakich możliwości mogą skorzystać studenci?

 

Zacznijmy od finansów

 

Dla studentów kwestie finansowe są niezwykle ważne. Koszty związane z nauką na renomowanych uczelniach, zakupem podręczników oraz wykonywaniem kserokopii najważniejszych materiałów – to tylko najważniejsze wydatki, które wiążą się ze zdobywaniem wiedzy. W tej sytuacji dostęp do wielu specjalistycznych portali internetowych, które zapewniają darmowy dostęp do wiedzy, staje się dla studentów bezcennym wsparciem. Jedyna opłata wiąże się tu z zapewnieniem sobie nieograniczonego dostępu do internetu. Ogromna konkurencja na rynku sprawia, że znani dostawcy przyciągają ciekawymi promocjami i oszczędnymi pakietami, dzięki którym szybki internet domowy staje się niewielkim wydatkiem. Dzięki promocjom można korzystać z tego medium już za 25 złotych miesięcznie. To niewielka cena za nieograniczony dostęp do wiedzy. Gdzie jej szukać?

 

Portale pełne wiedzy

 

Niemal każda dziedzina nauki ma swą godną reprezentację w wirtualnym świecie. Nie brak wspaniałych portali, które zapewniają dostęp do specjalistycznych publikacji oraz artykułów pisanych przez ekspertów. Jednym z ważniejszych portali jest tu naukowy.pl, wielką popularnością cieszy się również swiatnauki.pl. Dla miłośników matematyki powstała strona matma.net.pl, dla historyków – historia.org.pl. W sieci można też zapoznać się z treścią popularnych czasopism, gdyż znane pisma (np. Focus i Świat Nauki) już dawno przestały się ograniczać do wydawania gazet w tradycyjnej papierowej wersji.

 

Internetowe biblioteki

 

Biblioteki coraz chętniej dzielą się swymi zbiorami, a katalogi online oraz elektroniczne publikacje udostępniane do pobrania są wielkim ukłonem w stronę tych, którzy szybko i niedrogo chcą zdobyć wiele nowych informacji. Internet domowy pozwala maksymalnie wykorzystywać zasoby takich stron jak wolnelektury.pl, polona.pl, dbc.wroc.pl lub exlibris.biblioteka.prv.pl. Dostęp do wielu cennych zbiorów zapewnia też Śląska Biblioteka Cyfrowa oraz strona otworzksiazke.pl, dzięki której można pobrać prace naukowe dotyczące niemal wszystkich dziedzin życia.

 

E-booki – wspaniałe promocje i moc gratisów

Liczne gratisy oraz promocje, dzięki którym za parę groszy można zakupić ważne opracowania w wersji elektronicznej, są kolejnym wsparciem dla studentów. Z darmowych e-booków korzystać mogą miłośnicy wszystkich dziedzin wiedzy, choć najwięcej propozycji czeka na studentów psychologii, socjologii oraz tych kierunków, które wiążą się z finansami. To dla nich czeka najwięcej promocyjnych ofert, którymi portale pośredniczące w sprzedaży e-książek starają się przyciągnąć uwagę nowych czytelników i potencjalnych klientów.

 

Internet dla jednych może być źródłem dobrej zabawy, choć dla wielu osób jest on przede wszystkim narzędziem pomagającym w pracy lub w nauce. Ogromna ilość publikacji, które umieszczane są na coraz liczniejszych portalach naukowych, to wspaniała pomoc dla dociekliwych i oszczędnych zarazem studentów, którą z pewnością warto wykorzystać.