News 21.09.2015

Imprezowe Mielno a spokojny Kołobrzeg

Polskie morze co roku przyciąga miliony urlopowiczów. Nic dziwnego - piękne plaże, moc atrakcji i wszechobecny jod zachęca do wypoczynku nie tylko osoby pragnące relaksu, ale także tak zwanych imprezowiczów. W zależności od wymagań, wczasowicz może zdecydować się na głośne Mielno czy spokojniejszy Kołobrzeg.

 

 

Nie ma chyba młodej osoby, które planuje wyjazd nad morze i przy wyborze destynacji nie bierze pod uwagę Mielna. Ta wiejska gmina, kiedyś wieś rybacka, w sezonie letnim zmienia się w jedną z najbardziej rozrywkowych miejscowości turystycznych w kraju. To właśnie nocne życie  sprawia, że przybywają do niego tłumy młodzieży. Bawiących się nieraz do białego rana nastolatków i studentów można spotkać prawie w każdej części miejscowości. Przez to Mielno jest kurortem bardzo głośnym i nie nadaje się dla osób ceniących ciszę i nadmorski relaks w spokoju. To idealny wybór na wakacje dla tych, którzy od pobytu wczasowego oczekują imprezowych emocji, głośnej muzyki i najlepszych imprez do białego rana.

Kołobrzeg, jako największa nadmorska miejscowość uzdrowiskowa, przyciąga głównie osoby starsze. Szczególnie północna część miasta słynie z warunków oferujących relaks, odprężenie oraz wypoczynek w ciszy. Mimo odbywających się tu licznych wydarzeń, Kołobrzeg zachowuje swój spokojny charakter. Urlopowicze znajdą tu wiele imprez kulturalnych, sportowo-rekreacyjnych i rozrywkowych. Zwłaszcza Międzynarodowe Spotkania z Folklorem oraz Jarmark Solny powinny zainteresować osoby pragnące spokojnego wypoczynku i seniorów. Kompleksy spa, sanatoria, domy sanatoryjno-wypoczynkowe i zakłady przyrodolecznicze to szeroka oferta różnych zabiegów, także solankowych i borowinowych. Również hotele w Kołobrzegu oferowanymi zniżkami i udogodnieniami zachęcają seniorów do wyboru tego uzdrowiska na wczasowy pobyt. Oprócz tego mnogość kawiarni i restauracji zadowoli nawet najbardziej wymagającego wczasowicza.

Mielno, czyli miasto, które nigdy nie zasypia, i Kołobrzeg, czyli uzdrowiskowa oaza dla osób starszych, to dwa punkty na mapie Bałtyku położone niedaleko siebie, ale jednak prezentujące zupełnie inny styl wypoczynku. Można by w skrócie powiedzieć: do Mielna - na imprezę, do Kołobrzegu - po relaks.