Kultura 06.11.2014

Hunter z chórem Kantata w Krakowie!

Wyjątkowy koncert zespołu Hunter odbędzie się w ramach trasy „Golden Tour 2014”. Grupa na jesienną trasę przygotowała dodatkowe atrakcje – na wybranych koncertach towarzyszyć jej będzie chór Kantata, który pochodzi z rodzimego miasta Huntera – Szczytna. Support zagra zespół Reload.

 

Data: 22.11.2014

Start 19:00, wejście od 18:00

 

Ceny biletów:

50 zł – przedsprzedaż

60 zł – w dniu koncertu

 

Bilety kolekcjonerskie dostępne od 3 września na http://goo.gl/ruCjBw

Dostępne w sklepie "Metal Shop" ul. Długa 17A, Jazz Rock Cafe i Anty Cafe na ul. Sławkowskiej 12 oraz w bileteriach sieci Ticketpro.

 

Hunter (Szczytno, Polska) soul metal, thrash metal:

 

Takie koncerty nie zdarzają się często, więc zdecydowanie trzeba znaleźć w grafiku czas, by doświadczyć tego wydarzenia. Legenda polskiego metalu, szczytnieński Hunter, wystąpi z towarzyszeniem kilkudziesięcioosobowego chóru Kantata ze Szczytna! Tego samego, który wspierał zespół choćby na znakomitej płycie "Królestwo". Klasyki z repertuaru kapeli Draka zabrzmią tego wieczoru wyjątkowo. Kapeli dwukrotnie nominowanej do Fryderyka, która, aż się wierzyć nie chce, za parę miesięcy będzie świętować 30-lecie powstania.

 

Hunter zaczynał od thrashu z domieszką heavy. Początkowo muzyka grupy przypominała dokonania thrashowych mistrzów z Bay Area, a teksty były śpiewane po angielsku. Tak było na klasycznej dla polskiego ciężkiego grania płycie "Requiem", którą Hunter nagrał w Niemczech. Od drugiego albumu, "Medeis" z 2003 roku, Drak śpiewa wyłącznie po polsku, zaś muzyka zespołu ewoluowała w kierunku spokojniejszym, bardziej klimatycznym. Określanym całkiem trafnie przez samych muzyków soul metalem. Hunter ma na koncie niezapomniane występy na Przystanku Woodstock, gdzie nagrodzono go w 2004 roku Złotym Bączkiem, oraz licznych festiwalach krajowych. Drak w tekstach bezlitośnie piętnuje polityków i polityczne szwindle oraz wszelkie społeczno-polityczne radykalizmy. Hunter jest wykonawcą, który zrobił coś wielkiego – stworzył własny, rozpoznawalny styl. Dodatkowo ma w swoich szeregach wesołego, charyzmatycznego wariata, czyli skrzypka Michała Jelonka. Zespół wciąż promuje na koncertach wydany w 2013 roku album "Imperium".