Testujemy 15.09.2016

Huawei P8 Lite - wysoka jakość w przystępnej cenie

Solidny i funkcjonalny smartfon w niespotykanie niskiej cenie, a co więcej, od renomowanego producenta? Od premiery P8 Lite stało się to możliwe!
 

Budżetowy telefon dla każdego

 

Niemal każdy, kto choć trochę interesuje się rynkiem telefonów komórkowych, pamięta Huawei P8. Charakteryzował się on wysoką jakością wykonania, znakomitą funkcjonalnością oraz trwałością. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że znajdował się na dość wysokiej półce cenowej.

W tym roku, podczas renomowanych targów w Barcelonie, zadebiutował niejako brat (a może kuzyn?) słynnego P8 w odświeżonym i lżejszym wydaniu. W tym modelu Huawei cena jest znacznie niższa, w związku z czym stał się on dostępny dla szerszego grona użytkowników. A co najważniejsze, projektanci wcale nie umniejszyli jakości urządzenia. Dzięki temu w zasięgu konsumentów pojawił się smartfon jakościowy i zwyczajnie tani.

 

Serce P8 Lite

 

Bez wątpienia najważniejszym elementem P8 Lite jest jego silnik, czyli wydajny procesor Kirin 620. Został on wyposażony w 8 rdzeni, które poniekąd pracują niezależnie. W przypadku uruchomienia aplikacji w tle (czyli braku aktywnej pracy telefonu), 4 rdzenie przechodzą w stan uśpienia. Pobór energii ulega znacznemu obniżeniu, a taktowanie utrzymuje się na poziomie około 208 MHz.

Wpływ na niskie koszty produkcji na pewno ma fakt, iż element ten został wykonany w jednej ze spółek należących do Huawei – HiSilicon.

 

Solidne multimedia

 

Huawei P8 Lite jest jednym z pierwszych telefonów, który w naprawdę przystępnej cenie oferuje tak bogaty pakiet multimedialny. To swego rodzaju rewolucja, bowiem za smartfon z podzespołami o zbliżonych parametrach do tej pory trzeba było płacić znacznie więcej.

P8 Lite posiada dwa aparaty. Tylny ma bardzo czułą matrycę o rozdzielczości aż 13 megapikseli, co umożliwia mu rejestrowanie materiałów wideo w jakości Full HD. Przedni aparat również zaskakuje jakością. Rozdzielczość 5 megapikseli pozwala nie tylko na kręcenie filmów w HD, ale również komfortowe prowadzenie wideo rozmów. Nawet nieśmiertelne selfie będzie wyraźne jak nigdy wcześniej.

Nie można zapomnieć o walorach audio. Huawei w ostatnich latach bardzo poprawiło rozwiązania w tym zakresie. W P8 Lite jakość dźwięku jest naprawdę wysoka. Ten skok jakościowy udało się uzyskać dzięki wprowadzeniu szeregu zmian, takich jak rozszerzenie komory akustycznej, głębsza redukcja szumów czy zwiększenie zakresu częstotliwości.

 

Huawei – cena niewielka, jakość ogromna

 

To jednak nadal nie wszystko. P8 Lite posiada specjalnie przygotowany slot, w którym umieszcza się kartę pamięci. Dzięki temu na smartfonie można przechowywać znacznie więcej zdjęć i filmów (a zajmują całkiem sporo miejsca z uwagi na znakomitą jakość), muzyki i innych materiałów.

Szuflada ta ma jeszcze jedno zastosowanie. Zamiennie z kartą pamięci można umieścić w niej kartę SIM w formacie nano i w ten sposób korzystać z dwóch numerów telefonu w obrębie jednego aparatu. Jeden smartfon poniekąd funkcjonuje zatem jako dwa osobne, co jest kolejną oszczędnością. Biorąc pod uwagę możliwości Huawei, cena proponowana w salonach T-Mobile jest wyjątkowo atrakcyjna.