Testujemy 05.12.2016

Gramy w SPLENDOR!

Splendor to bardzo sprytna gra, w której wcielamy się renesansowych kupców kamieniami szlachetnymi. Dzięki mądrym inwestycjom w nowe kopalnie i sklepy spróbujemy przechytrzyć naszych przeciwników!
 

Gra jest bardzo fajnie przygotowana.  Pudełko zawiera zestaw kart do gry, żetony kamieni wykonane z twardego plastiku – na wzór tych z kasyna oraz bardzo wygodną wypraskę, w której pomieścimy wszystkie elementy.
 

Co znajdziemy w pudełku?

40 solidnych plastikowych żetonów (7 szmaragdów, 7 szafirów, 7 diamentów, 7 onyksów, 7 rubinów, 5 złotych monet)

  • 90 kart rozwoju 
  • 10 kafelków szlachciców
  • instrukcja

 

W grze wcielamy się w renesansowego kupca, który inwestując w kolejne kopalnie kamieni szlachetnych, środki transportu i sklepy będzie zdobywał coraz większy rozgłos. Być może to właśnie do twojego sklepu wejdzie bogaty szlachcic, który jeszcze bardziej wzmocni twój prestiż?

Gracz w swojej turze może wykonać jedną z trzech akcji:

  • uzyskać 3 żetony kamieni (lub 2 takiego samego rodzaju)
  • kupić lub rozbudować swoje kopalnie
  • zarezerwować kartę – to sprytny sposób żeby przeszkodzić konkurentowi i jeszcze otrzymasz bardzo potrzebny żeton złota (jocker)

Karty, które kupujesz posiadają swoją unikalną wartość wyrażoną w klejnotach i zwiększają Twoje możliwości zakupu kolejnych kart.
 

 

Zwycięzcą jest gracz, który jako pierwszy pozyska 15 punktów prestiżu.

Zasady gry są bardzo proste a poziom trudności rozgrywki zależy w pełni od Twojego przeciwnika. To wielka zaleta tej gry w którą mogą z przyjemnością zagrać zarówno starsi jak i młodsi gracze. Z pewnością jest to bardzo fajny pomysł na prezent

 

 

 

Grę możecie zakupić w sklepie REBEL.PL