Testujemy 15.02.2017

Gramy w Dobble

Dobble to chyba ulubiona gra w naszej redakcji. Gramy w nią często, zawzięcie i zawsze kończy się to salwami śmiechu :)

 

 

Dobble to niezwykle dynamiczna gra na refleks i spostrzegawczość.
Otrzymujemy kilkanaście kart wypełnionymi symbolami: pies, jing yang, pająk, błyskawica, kaktus i wieloma innymi. Na środku stołu znajduje się jedna odkryta karta. Naszym zadaniem jest jak najszybciej odnaleźć wspólny symbol, głośne wypowiedzenie jego nazwy i położenie na szczycie stosu.

 


Od teraz to dla tej karty musimy szukać pasujących symboli. Im więcej graczy tym tempo jest większe. Karty zmieniają się jak w kalejdoskopie, czasem ciężko jest znaleźć odpowiednie słowo, czasem nie możemy odnaleźć symbolu.
Nie raz nie dwa - stracisz rytm by innym razem popisać się piękną serią!

 


Symbole chociaż wyglądają tak samo, różnią się wielkością. I to wystarczy by czasem bardzo skutecznie “ukryć się przed nami”. To zabawne kiedy dopiero po dłuższej chwili uświadamiasz sobie, że symbol którego potrzebowałeś cały czas był przed Twoim nosem. Czasem odnajdziesz go na czas a czasem… tuż po fakcie.  Ale nie trać czasu na marudzenie - pojawiła się przecież nowa karta do której trzeba dopasować symbole. 

 


Dobbe posiadają kilka wariantów np w odwróconym dobierasz kartę ze stosu a nie dokładasz. Wygrywa ten, który zgarnie więcej kart. Tu jednak w ferworze walki może dojść do uszkodzenia kart - trzeba więc uważać.

Tą grę można absolutnie polecić jako bankowy prezent zarówno dla przyjaciół - wspaniałą gra imprezowa, jak i dla rodziców. Dla dziadków to świetne ćwiczenie pamięci a dla małych dzieci masa radości :)

Grę możecie kupić tutaj:
rebel.pl


Bardzo bardzo polecamy :)