Testujemy 15.01.2017

Gramy w CAPITOL!

Warszawa to bez wątpienia miasto niezwykłe. Swoją bogatą historią może podzielić się z wieloma innymi miastami i wciąż będzie to niezwykła opowieść. Okresy bezprecedensowego rozwoju, pionierskich projektów i rozwoju architektury przeplatają się z mrocznymi okresami zniszczeń wojennych. Warszawa ciągle się zmienia ale wciąż jest w niej ten wspaniały duch który łączy historię z nieograniczonymi możliwościami przyszłości. 


Zadaniem gracza w grze jest rozbudowa jednej z dzielnic Warszawy. Decydujemy co dla naszej dzielnicy będzie najważniejsze. A możemy postawić na przemysł, kulturę, mieszkania dla Warszawiaków, parki i chandel. dróg do sukcesu jest wiele - którą Ty wybierzesz?

 



W grze może wziąć udział od 2 do 4 graczy. Czas rozgrywki to mniej więcej godzina, w czasie której przeprowadzimy Warszawę przez 6 epok. Po każdej epoce liczymy punkty, które zapewnione mamy dzięki umiejętnemu rozwijaniu swojej dzielnicy.

Skład pudełka
Gra przyciąga spojrzenie bardzo ładnymi grafikami przedstawiającymi warszawę. W pudełku z praktyczną wypraską znajdziemy także 108 żetonów miasta, 40 żetonów monet oraz 4 pionki - syrenki, którymi będziemy oznaczać nasz postęp w grze.

 


Jak w to się gra?
Każda tura składa się z fazy budowania, podczas której rozbudowujemy swoją dzielnicę za pomocą odpowiednich kafelków oraz z fazy dochodu, w czasie której liczymy dochód który zapewniły nam budynki w dzielnicy oraz punkty zwycięstwa.
Kafelki dobieramy poprzez draft co oznacza że pierwszy gracz dobiera odpowiednią ilość kafelków i dobiera jeden z nich przekazująć pozostałe kafelki dalej. Uwaga po 1 oraz 2 wojnie światowej część naszych kafelków zniknie! Ale tak jak w przypadku Prawdziwej Warszawy - szybko staniemy na nogi!

 



Każda epoka ma swoje indywidualne cele jakie powinniśmy osiągnąć w grze, które występują w dziesiątkach różnych kombinacji. Możemy więc być pewni, żę każda rozgrywka będzie nieco inna.

To kolejny przykład świetnej gry rodzinnej od Granny, w która jest równie interesująca dla młodszych graczy 10 lat jak i dla starszych. Dowiemy się także nieco więcej o naszej stolicy :)
 


Grę możecie kupić w sklepie Granna.pl